Європейський та азійський ринки частково відновлюють позиції після “чорного понеділка” – FT

Поділитися
Європейський та азійський ринки частково відновлюють позиції після “чорного понеділка” – FT © pixabay/sergeitokmakov
На думку аналітиків, це падіння нічим не було підкріплене, бо ринки не скоротилися реально на 12%

Азійський та європейський ринки цінних паперів та біржових активів відновлюють свої позиції після стрімкого падіння вартості у минулу п’ятницю та в понеділок 5 липня, яке деякі аналітики назвали “чорним”. Несподівано вартість акцій та інших активів на японських біржах стрімко зросла, а курс японської єни зафіксувався на рівні 145,70 за $1, що є відновленням після багатотижневого падіння провідної азійської валюти. Про розворот на ринках пишуть оглядачі FT.

“Європейські фондові біржі також повернули частину втрат на початку торгів, хоча й уникли значних втрат”, – пише видання. Оглядачі вказують на те, що загальноєвропейський індекс незначно зріс, французькі фондові акції залишилися стабільними, а німецький та британський індекси оцінки вартості активів трохи зросли.

Стабілізувався ринок ф'ючерсних угод у США, де показники ринку зросли більш ніж на відсоток.

Хто найбільше постраждав від тимчасових коливань ринку?

На думку аналітиків видання, найбільше постраждав ринок активів у Японії. Тут фондові ринки втратили більше ніж 12%. Реагування ринку відбулося одразу, як тільки відсоткові ставки національного банку Японії зросли, а саме рішення про їх підвищення було несподіванкою для ринку. Водночас аналітики вказують на дуже високий імпульс зростання, який практично відновив позиції на ринку.

Чому відбувся спад і стрімке зростання ринків?

Експерти поки що не мають чіткого пояснення стрімкому падінню та злету показників вартості акцій та інших активів, що мали глобальний вимір. Деякі трейдери пояснюють це “технічними” коливаннями, які мають іноді відбуватися. Проте, на їхню думку, ринок реально не змінився і не скоротився на згадані вище 11-12%. Імовірно, такі коливання можуть використовуватися для короткотермінових придбань акцій та інших коливань фінансового ринку, переміщення активів.

У критичній ситуації на ринках може бути винен штучний інтелект – експерт

Один з аналітиків вказав, що імовірно значний вплив на “аварійну” ситуацію ринку мали алгоритми, що використовуються для роботи фінансового сектора. Саме вони могли перебільшити загрозу, зокрема щодо рішення національного регулятора в Японії та корелювати дії на ринку придбання і продажу акцій. На думку аналітика, штучний інтелект “цілком міг втягнути нас у халепу”, – вважає аналітик CLSA Ніколас Сміт (Nicholas Smith).

Як повідомлялося раніше, вартість акцій провідних компаній та бізнесів як у США, так і в країнах Європи стрімко скорочувалася. Насамперед скорочення стосується активів з високим рівнем ризику. Для України такі події на фінансових ринках можуть мати відкладений наслідок у вигляді зростання вартості іноземних валют внаслідок антиінфляційних рішень та ускладнення отримання фінансової допомоги на рівні національних бюджетів. Проте аналітики вже тоді зазначали, що це явище може мати тимчасовий характер і відбитися на незначній кількості компаній.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі