Європа має посилити власне виробництво товарів, щоб зменшити залежність від США і Китаю – Мінфін Франції

Поділитися
Новий закон США про скорочення інфляції може спричинити значні проблеми для виробників у ЄС.

Європа має посилити власне виробництво товарів, щоб зменшити залежність від США і Китаю, вважає міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер, передає Reuters.

«Китай віддає перевагу китайському виробництву, Америка – американському, настав час, щоб Європа віддала перевагу європейському виробництву... Усі європейські держави повинні зрозуміти, що сьогодні перед обличчям американських рішень ми повинні навчитися краще захищати наші економічні інтереси», – сказав він, коментуючи ухвалений в США закон про скорочення інфляції, який полегшує діяльність американських виробників і ускладнює життя європейським.

Європейці кажуть, що масштабний пакет субсидій для захисту американських виробників у Законі про скорочення інфляції може завдати смертельного удару їхнім галузям, які вже страждають від високих цін на енергоносії, спричинених вторгненням Росії в Україну.

«Франція може просити звільнення від деяких мит і обмежень, встановлених адміністрацією США. Але справжнє питання, яке ми повинні поставити собі, полягає в тому, яка глобалізація нас чекає попереду?» – резюмував Ле Мер.

Наступного тижня Ле Мер супроводжуватиме президента Франції Еммануеля Макрона під час його державного візиту до США. Міністр вважає, що Франція може домовитися про деякі винятки з мит і обмежень, встановлених антиінфляційним законом США.

Чиновники на обох узбережжях Атлантичного океану визнають ризики для західного альянсу, які може створити все більш токсична атмосфера в економічній сфері. Розкол – це саме те, що потрібно Путіну, кажуть дипломати США і ЄС. Зростання суперечок через американський «Закон про скорочення інфляції» спровокував страх перед початком трансатлантичної торговельної війни. Детальніше про це йдеться у статті Politico, де стверджується, що в ЄС почали звинувачувати США в тому, що вони заробляють на війні в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі