Європа хоче дати більшу частину коштів на відновлення України: думають про трильйон та як його витрачати

Поділитися
Європа хоче дати більшу частину коштів на відновлення України: думають про трильйон та як його витрачати
Війна триває, тож влада ЄС не дає точних цифр.

Європа розраховує сплатити більшу частину витрат на реконструкцію України, Брюссель оцінює в трильйон доларів обсяг коштів, необхідних для відновлення. Ця тема буде обговорюватися під час зустрічей МВФ у Вашингтоні, повідомляє Bloomberg.

За даними агентства, Європейський Союз планує створити цільовий трастовий фонд, який структурно нагадуватиме механізм відновлення після COVID-19 для країн-членів ЄС. З цього фонду фінансуватимуть інвестиції та реформи за домовленістю з урядом України.

У четвер Світовий банк проведе міністерську сесію щодо України під час весняних засідань МВФ у Вашингтоні. Очікується, що в ній візьме участь віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Комісія разом зі Світовим банком проведе ретельну оцінку фінансових потреб України. За оцінками українського уряду, руйнування, завдані російськими військами оцінено в $1 трлн.

Водночас зазначається, що війна триває, тож влада ЄС не дає точних цифр.

Також, наразі не визначено, скільки грошей нададуть через гранти чи позики, а скільки у вигляді внесків. Принаймні, країни-члени ЄС проінформували, що вони повинні враховувати оплату основної частини витрат.

Деякі країни-члени, зокрема Швеція та Словенія, запропонували вивчити способи перенаправлення російських коштів в Україну, наприклад, шляхом перенаправлення надприбутку від високих цін на енергоносії або використання заморожених активів російських олігархів під санкціями.

За інформацією Bloomberg, президент України Володимир Зеленський заявив голові Комісії Урсулі фон дер Ляєн, що його уряду потрібно від $5 до $7 мільярдів на місяць для покриття зарплат та інших соціальних витрат.

Більша частина початкової допомоги буде спрямована на відновлення інфраструктури та підтримку надання державних послуг.

Нідерланди пропонують, що будь-який інструмент реконструкції варто використати також для запровадження урядових структур, які наближатимуть Україну та ЄС і згладять шлях Києва до вступу.

Комісія також розглядає можливість розширення гарантій для допомоги компаніям. За оцінками України, близько третини підприємств повністю припинили свою діяльність, а 45% скоротили виробництво.

Зокрема, війна зачепила сільськогосподарський сектор, один з найважливіших у країні, оскільки великі ділянки землі не можуть використовуватися, фермери зіштовхуються зі зростаючими витратами, а експорт гальмується.

За словами представника ЄС, блок вже виплатив €600 мільйонів ($647 мільйонів) пільгових позик з початку війни, і він прискорює схвалення додаткових €600 мільйонів, які можуть надійти цього літа. ЄС також працює над додатковим пакетом позик, який може бути такого ж масштабу.

Окремо, МВФ схвалив $1,4 мільярда на екстрене фінансування для України, водночас скасувавши передачу $2,2 мільярда з попередньої позики, оскільки було зрозуміло, що Україна більше не може проводити реформи та виконати умови, необхідні для отримання решти цих грошей, у тому числі стосовно боротьби з корупцією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі