Єврокомісія: незалежність Нацбанку - умова надання 1,2 мільярда євро Україні

Поділитися
Єврокомісія: незалежність Нацбанку - умова надання 1,2 мільярда євро Україні ЄС турбується про незалежність НБУ
Єврокомісія буде чекати на результати оцінки ситуації з боку МВФ

Незалежність Національного банку є загальною умовою Європейського Союзу для надання Україні 1,2 мільярда євро макрофінансової допомоги, заявив представник Єврокомісії у відповідь на запит кореспондента DW.

"Переговори про конкретні політичні заходи в рамках програми макрофінансової допомоги для України тривають. У проєкті меморандуму про взаєморозуміння, який зараз узгоджують, міститься загальна вимога відданості української влади незалежності Центрального банку", - заявили в Єврокомісії.

У Брюсселі також нагадали, що дотримання незалежності регулятора є вимогою всіх програм МВФ.

Євросоюз виділяє макрофінансову допомогу тим країнам, які мають діючу програму з Міжнародним валютним фондом.

"Єврокомісія буде чекати на результати оцінки ситуації з боку МВФ", - додали в Єврокомісії.

Відзначимо, що в травні ЄС остаточно затвердив програму макрофінансової допомоги Україні в розмірі 1,2 мільярда євро на протидію економічних наслідків від пандемії коронавируса. Тепер Єврокомісія веде переговори з Кабміном України про меморандум про взаєморозуміння, після підписання якого Київ зможе отримати перший транш кредиту в розмірі 600 млн євро.

Від України меморандум підписують представник Мініфін і НБУ. Отримує макрофін від ЄС Нацбанк України.

Нагадаємо, 21 квітня Єврокомісія підбадьорила надання Україні   1,2 млрд євро допомоги для боротьби з пандемією COVID-19   і подолання її наслідків.

Ця сума буде надана Україні   двома траншами по 600 млн євро   протягом 12 місяців. Максимальний   термін погашення кредитів становить 15 років.

Перший транш Євросоюз готовий надати без додаткових вимог відразу ж після того, як відповідні рішення будуть схвалені Європарламентом і Європейською Радою.

Для отримання другої половини суми Україна повинна буде виконати умови, які будуть узгоджені Єврокомісією і Кабінетом міністрів України на майбутніх переговорах, за підсумками яких буде підписаний Меморандум про взаєморозуміння.

Представник України при ЄС Микола Точицький допускає, що це можуть бути заходи в сфері публічного управління фінансами, боротьба з корупцією, реформування митниці, оподаткування і сфери соціального забезпечення, спрощення умов ведення бізнесу і т.д.

Також відзначимо, що 1 липня

що глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про звільнення вчора, 1 липня, о 17.00 і передав президенту Володимиру Зеленському.

Однак Смолій недавно заявляв про свій намір працювати на своїй посаді до 2025 року.

Раніше Смолій звітував перед профільним комітетом парламенту, а пізніше і в залі Ради, і цей звіт можна вважати успішним, оскільки ні гострих питань, ні аргументованих претензій він від депутатів не почув. З тезами виступу глави НБУ можна ознайомитися за посиланням.

Відзначимо, що ще в березні джерело ZN.UA в Офісі президента повідомив, що Володимир Лавренчук, Олена Щербакова, Кирило Шевченко і Богдан Данилишин є ймовірними кандидатами на нового главу НБУ в разі відставки Смолія.

Чутки ходили з початку року й нарешті справдилися — Яків Смолій пішов з посади голови правління Національного банку. Чому це погана новина й навіщо НБУ Офісу президента, розповідаємо в тексті Юлії Самаєвої "Між Банковою та Нацбанком". 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі