Єврокомісія буде на стороні трьох країн ЄС під час зернової суперечки України у СОТ – ЗМІ

Поділитися
Єврокомісія буде на стороні трьох країн ЄС під час зернової суперечки України у СОТ – ЗМІ © EPA-EFE/OLIVIER HOSLET
Також питання про обмеження імпорту українського зерна розглянуть посли ЄС.

Незабаром у Світовій організації торгівлі (СОТ) у Женеві розпочнеться розгляд скарги України проти Польщі, Угорщини та Словаччини щодо ембарго, яке вони запровадили на українське зерно. У цій суперечці Єврокомісія представлятиме три країни ЄС.

Про це з посиланням на джерела у Європейському Союзі повідомила Polska Agencja Prasowa.

«У вівторок прийнято рішення, що країни ЄС у суперечці в СОТ представлятиме Європейська комісія. До складу делегації ЄС увійшли експерти з Польщі, Словаччини та Угорщини», - цитує агенція джерело в ЄС.

Посилаючись на розмови з дипломатами ЄС, видання зазначає, що відкриття процедури в СОТ «закриває для України інші канали діалогу» в суперечці щодо ембарго на імпорт зерна.

Також у середу в Брюсселі між послами ЄС відбудуться переговори щодо українського зерна, які ініціювала Польща. За словами польського постпреда в ЄС Анджея Садоша, дипломати обговорять виклики спільної аграрної політики в цьому контексті.

Нагадаємо, заборона на імпорт української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини була запроваджена Європейською Комісією на початку травня. Спочатку обмеження діяли до 5 червня, а потім були продовжені до середини вересня. Ембарго скасували 15 вересня за розпорядженням Єврокомісії.

Утім Польща, Словаччина та Угорщина ввели односторонні заборони на імпорт української сільськогосподарської продукції в країну. Польща вважає, що Україна не виконала зобов'язань перед ЄС щодо експорту зерна, зокрема запровадити ефективні механізми для обмеження притоку зерна та представити правове регулювання для вирішення проблеми. На думку польської влади, Україна не зробила ні того, ні іншого.

Заборона на постачання українського зерна з боку польської влади призвела до одного з найсерйозніших конфліктів у відносинах Києва та Варшави: на радість Москві вони зриваються в якесь неймовірно круте піке. Про те, чому так відбувається, який вихід пропонує українська влада та чи готовий польський уряд до компромісів, читайте в статті Володимира Кравченка на ZN.UA «Україна та Польща: за крок до прірви».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі