Європейський Союз витратив близько 440 млн євро майже за 10 років на будівництво газопроводів, які не були завершені або були визнані непотрібними. Про це йдеться в результатах дослідження неурядової організації Global Witness, пише ЕП з посиланням на Euractiv.
Відзначається, що з 2013 року в цілому близько 5 млрд євро грошей платників податків ЄС було витрачено на 41 газовий проект, такий як трубопроводи або термінали, відомі як "проекти спільного інтересу" (PCIs).
З них близько 440 млн євро було витрачено на сім газових проектів, які або провалилися, або були припинені.
Більшість цієї суми - понад 430 млн євро - було витрачено на трубопровід BRUA, націлений на з'єднання Болгарії, Румунії, Угорщини та Австрії з запасами газу в Чорному морі. Він був покликаний зменшити залежність Європи від російського газу і на першому етапі планував транспортувати 1,75 мільярда кубометрів газу. Плани щодо продовження BRUA на територію Угорщини були скасовані в квітні минулого року.
У звіті також вказуються ще шість подібних проектів: третя нитка газопроводу між Португалією і Іспанією (скасований). Субсидія ЄС 97 359 євро; газопровід, що з'єднує Францію та Іспанію (скасований). Субсидія ЄС 6 253 708 евро; газопровід Польща-Чехія (відкладений). Субсидія ЄС 1 360 868 евро; газопровід Пінці-Лендава-Кідрічево (не працює з моменту отримання фінансування ЄС в 2014 році). Субсидія ЄС 344 500 євро; газопровід Австрія-Чехія (зупинений). Субсидія ЄС 41 993 євро; газовий проект Eastring, що пов'язує Словаччину з Болгарією і Туреччиною через Румунію і Угорщину (відкладений на невизначений термін). Субсидія ЄС 438 527 евро.
Нагадаємо, 19 січня США анонсували введення санкцій проти трубоукладача, який будує "Північний потік-2", трубоукладача "Фортуна" і його власника "КВТ Рус".
Будівництво газопроводу зупинилося в грудні минулого року через санкції США. Готовність проекту оцінюється в 94%.
Детальніше про рішення по "Північному потоку-2" читайте в статті Сергія Корсунського "Німеччина зосереджується" на ZN.UA.