ЄС може запровадити обмеження проти країн, які реекспортують товари в РФ, щоб уникнути обходу санкцій — The Telegraph

Поділитися
ЄС може запровадити обмеження проти країн, які реекспортують товари в РФ, щоб уникнути обходу санкцій — The Telegraph
Росія використовує чіпи з пральних машин для ремонту пошкоджених на війні танків.

ЄС може запровадити торговельні обмеження проти країн, які постачають Росії пральні машини та вживані автомобілі, чіпи з яких РФ використовує для ремонту пошкоджених танків, бронемашин і розвідувальних безпілотників. Про це повідомляє The Telegraph.

Чиновники, які відстежують торговельні потоки до Москви, помітили значне зростання торгівлі споживчими товарами між блоком і традиційними союзниками Кремля в Центральній Азії.

Існують побоювання, що нові торговельні маршрути, активність яких зросла на 60-80%, використовуються Росією для обходу західних санкцій.

Європейські столиці обговорюють плани заходів щодо країн, які допомагають Москві ухилятися від запроваджених обмежень. Зокрема, в ЄС розглядають запровадження торговельних санкцій проти цих країн, йдеться в конфіденційному документі, з яким ознайомилася газета The Telegraph.

Пропозиція може передбачати обмеження доступу до єдиного ринку для будь-якої країни, компанії чи фізичної особи, якщо будуть виявлені докази, що вони реекспортували заборонені товари до Росії.

«Ми повинні дати сильний сигнал фізичним і юридичним особам у третіх країнах. Надання матеріальної підтримки російській військовій та оборонно-промисловій базі матиме серйозні наслідки щодо їхнього доступу до ринку ЄС», - йдеться в документі.

Технології подвійного призначення

Багато товарів, що постачаються в РФ, містять так звані технології подвійного призначення, які можуть мати як військове, так і цивільне застосування і входять до списку товарів, заборонених до експорту в Росію.

За словами чиновників, найбільше серед товарів, які вивозяться з ЄС до Казахстану, Киргизстану та Узбекистану, передусім пральних машин, вживаних автомобілів та фотоапаратів.

Є побоювання, що багато товарів у РФ розбирають, а напівпровідники та інші компоненти використовуються для ремонту російських танків, бронемашин і розвідувальних безпілотників, які були пошкоджені в Україні.

«Це величезна проблема. Значна частина цієї санкційної тканини підривається», - заявило високопоставлене дипломатичне джерело в ЄС.

Більшість вантажів, що вивозяться з ЄС, прямують до Білорусі через сухопутний кордон з Литвою, а потім реекспортуються до Центральної Азії.

Чиновники можуть відстежувати експортні декларації аж до зовнішнього кордону блоку, перш ніж вантажі фактично зникають і, можливо, переміщуються до Росії.

Закритий кордон

Більшість вантажів залишають ЄС через сухопутний кордон блоку з Білоруссю. Польща закрила кордон, щоб заблокувати цю лазівку, але маршрут між Литвою і Мінськом все ще залишається відкритим.

У приватних переговорах Вільнюс скаржився, що 97% торгівлі через його кордон з Білоруссю припадає на інші країни ЄС.

Литва є однією з 19 країн ЄС, які схвалили план запровадження торговельних обмежень для держав, що допомагають Москві.

Згідно з цим планом, а також розширенням санкцій проти союзників Росії, блок спочатку планує дипломатичні переговори з країнами Центральної Азії, щоб попередити їх про наслідки.

Казахстан, один з найближчих партнерів Москви в регіоні, вже пообіцяв посилить контроль за товарами, які проходять через країну.

Сплеск торгівлі

Минулого року торгівля Казахстану з Росією різко зросла, оскільки санкції ускладнили доступ Москви до західних ринків.

Чиновники країни пообіцяли публікувати в режимі реального часу дані відстеження всього ланцюжка переміщення товарів від кордону до кордону.

«Ми розуміємо всі ризики вторинних санкцій, тому уважно стежимо за взаємною торгівлею з усіма партнерами», - заявив чиновник Казахстану.

Туреччина, Вірменія та ОАЕ також перебувають під пильним наглядом дипломатів G7 на предмет потенційної допомоги, яку вони можуть запропонувати російській військовій машині.

Країни Центральної Азії намагаються балансувати між Заходом і Росією. Але внутрішні соціально-економічні чинники турбують уряди цих держав набагато більше, ніж реваншистська політика РФ та загрози з її боку.

Ці країни стали важливим каналом реекспорту товарів до РФ із ЄС, Великої Британії та США, що негативно позначилося на зусиллях західних держав вплинути на Москву з допомогою санкцій. А ще — це допомагає РФ закривати потреби в технологіях для військово-промислового комплексу, який працює на війну в Україні. Про це пише Наталія Бутирська у статті «Пояс порятунку для Росії у війні проти України».

Але чи робить Україна усе можливе для переривання ланцюгів імпорту комплектуючих до РФ? Про це в тексті Дмитра Менделєєва «Як закінчити російський ракетний терор».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі