Рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) затвердила кредит у розмірі 140 млн євро комунальному підприємству Київтеплоенерго в рамках програми Green City Framework-2 ( "Зелені міста-2"). Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на рішення ради директорів ЄБРР.
Київрада схвалила залучення цього кредиту на термін до 13 років в квітні 2021 року.
Наймасштабніший проект в рамках кредитної програми - установка на ТЕЦ-6 сучасного когенераційного обладнання. Також на ТЕЦ-5 планується будівництво конденсаційного економайзера.
Згідно з повідомленням, кредит буде розділений на два рівних транша і спрямований на забезпечення ефективної роботи теплоелектроцентралей (ТЕЦ) і котелень в Києві, підвищення надійності транспортування тепла, модернізації системи централізованого теплопостачання міста, підвищення якості послуг опалення та гарячого водопостачання, поліпшення виробничих і фінансових показників комунального підприємства, йдеться в повідомленні.
Досить часто виникає питання: хто ще дає гроші в борг українським структурам на фінансування проектів соціального та економічного розвитку? Скільки дають цих грошей, чому і на яких умовах вони надаються.
За даними порталу IFIs projects, станом на 5 травня 2021 року поточний портфель МФО (в тому числі KfW і Euratom) складається з 41 проекти загальною вартістю 4,2 млрд дол. І 9,8 млрд євро, зокрема це:
- 12 проектів, що фінансуються Світовим банком, в тому числі три проекти з фінансування Фонду чистих технологій;
- 9 проектів, що фінансуються ЄБРР, і один проект, фінансований спільно з Euratom;
- 15 проектів, які фінансуються ЄІБ;
- 4 проекти, що фінансуються KfW.