Досить часто виникає питання: хто ще дає гроші в борг українським структурам на фінансування проєктів соціального та економічного розвитку? Скільки дають цих грошей, чому і на яких умовах вони надаються.
Відповіді на всі ці питання ми можемо знайти на порталі IFIs projects, пише для ZN.UA аналітик, проєктний менеджер ГУ "Відкриті публічні фінанси" Ігор Пліса.
З урахуванням важливості інформації використання наданих коштів кредитів міжнародних фінансових організацій (МФО), Міністерство фінансів дає повну інформацію по них на порталі відкритих даних IFIs projects.
Так, Міністерства фінансів України повідомило про перегляд портфеля проєктів, що реалізуються при кредитній підтримці Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Повідомляється, що сторони погодили два проєкти, реалізовані у 2020 році:
"Розвиток транс'європейської транспортної мережі (Україна - дорожні коридори)" загальним об'ємом кредиту 450 млн євро (кошти спрямовуються на будівництво Північної об'їзної автомагістралі Львова та капітальний ремонт швидкісного шосе М-05 Київ-Одеса в Одеській, Кіровоградській, Миколаївській та Черкаській областях);
та
проєкт розвитку АТ "Укрпошта" (Логістична мережа і Сільське відділення)" загальним обсягом кредиту 63 млн євро, а також проєкт "Електрифікація залізничного напрямку Долинська-Миколаїв-Колосівка", на реалізацію якого залучено 150 млн євро на початку цього року.
Зараз ЄБРР є найбільшим кредитором нашої країни їх всіх МФО.
За даними порталу IFIs projects, станом на 5 травня 2021 року поточний портфель МФО (в тому числі KfW і Euratom) складається з 41 проєкти загальною вартістю 4,2 млрд дол. І 9,8 млрд євро, зокрема це:
- 12 проєктів, що фінансуються Світовим банком, в тому числі три проєкти з фінансування Фонду чистих технологій;
- 9 проєктів, що фінансуються ЄБРР, і один проєкт, фінансований спільно з Euratom;
- 15 проєктів, які фінансуються ЄІБ;
- 4 проєкти, що фінансуються KfW.
Портал дозволяє дізнатися не тільки про реалізовані проєкти, а й про виконавців, а також можливу затримку фінансування.
Також IFIs projects показує динаміку використання коштів по роках, структуру фінансування проєктів по галузі реалізації, по кредиторам і по відповідальним виконавцям.
Детальніше на тему в статті аналітика, проєктного менеджера ГУ "Відкриті публічні фінанси" Ігора Пліса "Контроль міжнародних позик України".