Якщо ми не подолаємо продовольчу кризу зараз, буде пекло – Девід Біслі

Поділитися
Якщо ми не подолаємо продовольчу кризу зараз, буде пекло – Девід Біслі
“Голод стукає у двері”: директор всесвітньої продовольчої програми ООН вимагає негайних дій.

Виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Біслі закликав донорів, насамперед, країни Перської затоки та мільярдерів, поділитися прибутком за кілька днів, щоб вирішити кризу з постачанням добрив прямо зараз і запобігти широкомасштабному браку продовольства наступного року.

"Інакше в усьому світі настане хаос", - сказав Біслі в інтерв'ю Associated Press.

Біслі поділився страшною статистикою. Коли він очолив ЗПС 5,5 років тому, лише 80 мільйонів людей у світі були на межі голоду. Кліматичні проблеми збільшили число до 135 мільйонів. Пандемія COVID-19, яка розпочалася у 2020 році, подвоїла його до 276 мільйонів. Таким на Землі була кількість людей, які не знають, де добути їжу і коли вони будуть їсти наступного разу, до 24 лютого 2022 року.

Коли ж Росія вторглася в Україну, викликавши війну і продовольчу, енергетичну кризи, а також кризу добрив, кількість голодуючих зросла до 345 мільйонів людей.

Цього року, сказав Біслі, війна зупинила постачання зерна з України — країни, яка виробляє достатньо продовольства, щоб прогодувати 400 мільйонів людей — і різко скоротила постачання з Росії, другого за величиною у світі експортера добрив та великого виробника продовольства.

"Якщо ми не допоможемо цим людям, то настане голод, дестабілізація країн, подібна до тієї, що ми бачили в 2007-2008 і 2011 роках, і масова міграція", - сказав Біслі. "Ми маємо відреагувати зараз", - закликав він.

Біслі зустрічався зі світовими лідерами і виступав на заходах у рамках Генеральної Асамблеї ООН, що проходить цього тижня, щоб попередити про продовольчу кризу.

Президент Генеральної Асамблеї Чаба Коросі у своєму вступному слові у вівторок зазначив, що "ми живемо, схоже, у постійному надзвичайному гуманітарному становищі".

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш попередив, що конфлікти та гуманітарні кризи поширюються, а дефіцит фінансування гуманітарних програм ООН становить 32 мільярди доларів - "найбільший дефіцит за всю історію".

Інфляція також є серйозною проблемою, підвищуючи ціни та вдаряючи по бідних людей, які не мають можливості впоратися із ситуацією, тому що COVID-19 "просто економічно спустошив їх".

За його словами, матері змушені вирішувати: чи купувати їм олію і годувати дітей, чи купувати паливо, щоб не замерзнути, бо не вистачає грошей, щоб купити і те, й інше.

"Це ідеальний шторм на піку ідеального шторму", - резюмував Біслі. — І з кризою добрив, з якою ми стикаємося зараз, із посухами, ми зіштовхнулися із проблемою цін на продовольство у 2022 році. Це викликало хаос у всьому світі”.

"Якщо ми не впораємося з цим швидко - і я не маю на увазі наступний рік, я маю на увазі цей рік, - то у 2023 році у вас виникне проблема доступності продовольства", - сказав він. – І це буде пекло ”.

Біслі пояснив, що зараз у світі виробляється достатньо продовольства, щоб прогодувати понад 7,7 мільярдів людей у світі, але 50% цього продовольства виробляється тому, що фермери використовують добрива. Без них вони не можуть одержувати такі високі врожаї. Китай, що займає перше місце у світі з виробництва добрив, заборонив їхній експорт; Росія, яка посідає друге місце, щосили намагається доставити їх на світові ринки.

"Ми повинні налагодити постачання цих добрив, і ми маємо зробити це швидко", - сказав він. "Азіатське виробництво рису зараз перебуває у критичному стані. Насіння вже в землі".

В Африці 33 мільйони дрібних ферм годують понад 70% населення, і зараз "нам бракує кількох мільярдів доларів на добрива". Він сказав, що Центральна та Південна Америка також стикаються із посухою, а Індія страждає від спеки та посухи. "Це можна продовжувати та продовжувати", - сказав він.

Він сказав, щолипнева угода щодо доставки українського зерна з трьох портів Чорного моря — це початок, але "ми маємо змусити зерно рухатися, ми маємо доставити добрива для всіх, і нам потрібно закінчити війни".

Біслі сказав також, що Сполучені Штати вже виділили додатково 5 млрд. доларів на закупівлю продовольства та добрив.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі