Як змінилися ціна на пальне та газ через блокаду поляками кордону

Поділитися
Як змінилися ціна на пальне та газ через блокаду поляками кордону © Украинские новости
До України пальне надходить залізницею.

Директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн розповів, як вплинула блокада українсько-польского кордону на ціни на газ та бензин. За його словами, 30% імпорту скрапленого газу надходить саме із Польщі, до того ж через автошляхи, тому  його вартість в Україні зросла.  Натомість "по бензину і дизелю ми нічого не відчули: блокада автошляхів на кордоні не торкнулася цих постачань". Про це Куюн розповів в ефірі "Українського радіо".

Він зауважив, що на сьогодні ні імортери, ні учасники ринку не бачать проблеми на фоні розмов про ймовірну блокаду залізниці.

"Щодня ми спілкуємося з учасниками ринку, з імпортерами, вони кажуть про те, що "все працює, відвантаження йдуть за планом, і ніхто з польської сторони не передбачає якихось проблем", - зазначив Куюн.

Він додав, що Україна, втративши 100% джерел постачання нафтопродуктів, за півроку побудувала нову диверсифіковану систему постачання, коли працює і залізниця, і відпрацьований механізм перевантаження вантажів на кордоні. Також сформований парк бензовозів, який з 2021 року зріс у 4 рази. Це понад 6000 машин.

"Пального, насамперед дизелю, дуже багато на ринку саме завдяки цій армії бензовозів", - зауважив експерт.

Водночас він додав, що неможливо зробити прогноз щодо цін на пальне на рік.

"Зробити такий прогноз неможливо. 2022 і 2023 роки довели, що неможливо прогнозувати ціни на нафту. Бо цей ринок непередбачуваний. Подивіться, скільки зараз конфліктів – війна в Україні, війна в Ізраїлі. Зараз маємо новий виклик – це обстріли хуситами у Червоному морі торговельних кораблів. Відповідно, і нафтові танкери починають оминати Суец, оминають всю Африку. Це дуже підвищує ціну на транспортування", - підсумував Куюн.

Докладніше про проблеми поставок пального читайте в статті Артема Куюна та Наталії Курган "Чергова блокада: Чи готовий ринок пального" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 2
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Yulia Osadchuk
3 Грудня 2022, 22:34
Щоб створити сприятливі умови для науковця для початку потрібно перестати мордувати його "білянауковою" бюрократією і усілякими суто формальними кількісними вимогами до його роботи, перестати вимагати з науковців усілякі скопуси, за які він має платити шалені кошти зі своєї жалюгідної зарплати і який є суто комерційним приватним проектом з тієї ж самої "білянаукової" бюрократії, щоб заробляти на довірливих науковцях, видумуючи і просуваючи усілякі рейтинги та індекси. Потрібно ліквідувати "фабрики дисертації" в Україні, з яких "повиходили" багато діячів, включно з деякими міністрами, які і проштовхують усілякі "реформи" науки і освіти. А загалом наука буде потрібна тоді, коли на її результати буде запит в економіці, але коли економіка базується на кукурудзі, пшениці і соняшнику, то і запиту на науку не буде. Будемо і надалі клянчити воєнну допомогу в тих країн, де завдяки власній науці виробляють хаймарси, джавеліни, петріоти, старлінки і т.п.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Mykola Borysiv
5 Грудня 2022, 04:22
Обурення ваше може й вірне, але не зовсім в вірному напрямку пішло :-) По-перше, вимоги "усіляких скопусів" - це вимога справжніх наукових публікацій, щоб не в місцевих "мурзилках", а в провідних журналах публікувалися. І не відміняти вимогу треба, а наводити порядок. Тому що питання оплати за публікацію - це дійсно дуже критична точка. І те, що зараз багато науковців вимушені сплачувати за свої публікації зі свого карману - це ганьба для МОН. Гроші для оплати публікацій журналам мусять бути окремо виділені як в грантах, так і в бюджетах установ. Друге, про "фабрику дисертацій". Її не треба ліквідовувати. Вона самоліквідується сама по собі, але лише за однією умовою: скасування правила добавки до зарплати. Наявність наукового ступеню мусить бути необхідною вимогою виключно для заполучення деяких посад з досить високою зарплатою, і ні для чого іншого. Тоді нікому крім вчених та робітників освіти дисертації не будуть потрібні. І саме так це працює в світі. А що до запиту на науку та стану економіки, тут майже з усім згоден.
Цитувати Поскаржитись
Показати більше відповідей
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі