У випадку повномасштабної війни банківські вклади будуть надійно захищені. Оскільки банківська система має перевірені засоби захисту грошей своїх клієнтів. Про це пише видання «Сьогодні».
Банки не зберігають великих сум грошей у касах та сейфах
Безготівкові розрахунки досить розвинуті и дедалі більша частина активів банків зберігається на електронних рахунках. А отже вкрасти готівку з банку не вийде.
Сховища грошей засекречені та захищені
Більша частина грошей перебуває в спеціальних сховищах. Такі сховища є у кожному місті. Місця їхнього розташування засекречені, самі сховища охороняються та надійно захищені від катаклізмів – природних, техногенних і військових. Існують чіткі нормативи НБУ, скільки грошей має утримуватись у сховищі, і як воно має бути обладнане.
Крім того, в момент несанкціонованого проникнення в сховище (якщо таке станеться), усі гроші, які в ньому містяться, обприскуються спеціальною фарбою і стають непридатними до використання.
З орендованих комірок банків краще заздалегідь усе забрати
Відносно банківських комірок, то тут картина зовсім інша. У разі загрози війни вміст комірок нікуди не евакуюється. Причому часто банк не знає, що ви зберігаєте у своїх комірках. Тому у випадку реальної загрози війни краще забрати вміст комірки.
Як працюють банки у випадку війни та окупації?
У випадку активних військових дій на якійсь території, банківські установи на даній території припинять свою роботу. Не працюватимуть банкомати та термінали. Не можна також розплатитися в магазині карткою. Прийматимуть лише платежі готівкою.
Нагадаємо, супутники зафіксували активізацію російських військових підрозділів поблизу північно-східного кордону України, а підрозділи, які перебували в гарнізонах, зайняли польові позиції.
15 лютого на Нацбанк та інші банки була здійснена найпотужніша за увесь час спроба DDoS атак. Всі вони були відбиті. Зокрема, одна хвиля атак була таргетована на систему мобільного банкінгу ПриватБанку та Ощадбанку. Друга хвиля атак була здійснена на сайти низки банків.
Плани Кремля щодо України чіткі та зрозумілі – або домінування, або ліквідація. Тому зі стратегічними цілями східного сусіда все зрозуміло, питання лише в тактиці. Про нову колективну угоду і «пекельні» санкції читайте в статті Дмитра Наталухи "Будапешт-2": 10 кроків, які зупинять Путіна".