Як отримувати пенсії, пільги, субсидії у воєнний час в Україні та за кордоном

Поділитися
Люди можуть отримувати всі соціальні виплати навіть за межами України у разі переїзду через війну з Росією.

Попри війну Росії проти України, наша країна виконує всі свої соціальні зобов'язання щодо виплат пенсій, пільг та субсидій. Виплати можна отримати як на території України, так і за кордоном, якщо громадянин був змушений покинути Україну. Про те, як отримати гарантовані державою виплати, розповіла Міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю «РБК-Україна».

Соціальні виплати під час війни

Міністр уточнила, що всі соціальні виплати нараховуються та проводяться. Адже під час війни ті, хто отримував допомогу від держави, стають, як правило, ще більш уразливими.

«Ми це розуміємо і тому в перші тижні широкомасштабного вторгнення Росії запропонували, а уряд прийняв низку рішень, щоб гарантувати людям підтримку від держави в цей складний час», — зазначила Лазебна.

У першочерговому порядку всім отримувачам було профінансовано виплату:

  • пенсій;
  • пільг;
  • субсидій;
  • державних соціальних допомог.

Попри те, що в Україні діє воєнний стан, влада провела індексацію пенсій для понад 10 мільйонів пенсіонерів.

«Звичайно, перша проблема, яку приносить із собою війна, — це фізична загроза життю людей. Нам було важливо не наражати людину ще раз на небезпеку в процесі підтвердження своїх прав на отримання соціальної допомоги. Тому термін виплати всіх допомог, пільг, субсидій ми продовжили на час дії воєнного стану плюс один місяць. Це відбувається автоматично, людині не потрібно нікуди йти чи надавати документи», — прокоментувала міністерка.

Як доставляються пенсії та виплати під час війни

Оскільки на території України триває війна, люди змушені масово змінювати своє місце проживання. У плані виплат пенсій та соціальної допомоги це не впливає на тих, хто отримує гроші на банківську картку. Але ті, хто отримував виплати за місцем проживання через Укрпошту, зможуть отримати свою допомогу в будь-якій іншій точці України через Ощадбанк або інше відділення Укрпошти.

Окрема проблема — робота органів соціального захисту населення у місцях, де ведуться запеклі бої. Там не було фізичної можливості для роботи фахівців і через це не було зроблено нарахування та виплати.

Для людей з таких місць запущено спеціальний механізм централізованого нарахування та виплати соціальної допомоги на основі чинної в реєстрах центру інформації.

«Тут дуже допомогло те, що ми вже рік будуємо Єдину інформаційну систему соціальної сфери. Ми впоралися і вже профінансували 100% виплат соціальної допомоги за березень через цей механізм», — зазначила Лазебна.

Виплати через цей механізм перераховано мешканцям наступних регіонів:

  • Донецька область: Волноваський, Маріупольський райони та місто Маріуполь;
  • Запорізька область: Василівський, Пологівський та Бердянський райони;
  • Луганська область: всі міста та райони;
  • Херсонська область: Генічний та Херсонський у межах колишнього Олешківського району, міста Нова Каховка та Гола Пристань;
  • Сумська область: Охтирський район у межах колишнього Тростянецького району;
  • Харківська область: Ізюмський, Харківський район міста Ізюм, Куп'янськ, Мерефа та більшість районів міста Харкова;
  • Чернігівська область: частина Новгород-Сіверського та Деснянський район у місті Чернігів.
  • Київська область: Вишгородський район у межах колишнього Іванківського району.

Який механізм перерахунку коштів розробив уряд

Ощадбанк

Мінсоцполітики переказало кошти Ощадбанку, а Ощадбанк уже здійснив перерахування грошей людям. Власникам цільових банківських карток — на їхні банківські рахунки. Для тих, хто отримував гроші у відділеннях Укрпошти, передбачено грошовий переказ, який можна отримати у будь-якому відділенні Ощадбанку. Тобто людині із зазначених вище регіонів, яка отримувала виплати на банківську картку, нікуди додатково звертатися не потрібно. Він отримає гроші на ту саму картку.

Укрпошта

Людина із зазначених регіонів, яка отримувала гроші від держави Укрпошту, має прийти з паспортом та довідкою з номером РНОКПП (індивідуальним податковим номером) до будь-якого відділення Ощадбанку на території України протягом 60 днів та отримати належні їй кошти.

Що робити людям під обстрілами

На жаль, є речі, які адміністративна влада змінити поки що ніяк не може.

«Ми виплатили людині допомогу на банківську картку. Але якщо вона знаходиться в місті, яке обстрілюють російські війська і в яке не надають гуманітарний коридор, то ці кошти на карті не допоможуть», — зазначили у відомстві.

Щоб буквально отримати гроші, людині необхідно опинитися в місці, де є банкомат, відділення банку, проводять безготівкові розрахунки або функціонує поштове відділення.

Що робити тим, хто виїхав за кордон

Навіть після тимчасового виїзду українця за кордон через військові дії, соціальні допомоги та пенсії все одно нараховуються та виплачуються. Ними можна користуватися протягом воєнного стану плюс один місяць після нього, незалежно від факту виїзду за межі України. Потреба у додаткових зверненнях та підтверджуючих документах відсутня. Крім того, за кордоном можна вільно користуватися банківськими картками українських банків.

Крім того, нашим громадянам надають безпрецедентну підтримку країни, в яку вони виїжджають:

  • тимчасове розміщення;
  • харчування;
  • проїзд;
  • юридична допомога;
  • право працювати;
  • медичні та освітні послуги.

Раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції тимчасово дозволило українцям розраховуватися з арештованих рахунків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі