Як оплачується робота при вимкненні світла – роз'яснення юристів

Поділитися
Як оплачується робота при вимкненні світла – роз'яснення юристів © Трибуна - Бровари
Така сама ситуація і з часом, який працівник проводить у бомбосховищі.

Кодекс законів про працю України зобов’язує роботодавця оплачувати простій у тому разі, якщо він стався не з вини працівника. Про це повідомляє правовий Телеграм-канал "Адвокат права".

"Українці мають право претендувати на середній заробіток навіть за період, коли вони не могли виконувати робочі завдання. Якщо ж роботодавець не хоче оплачувати простій, він повинен забезпечити співробітника генераторами, акумуляторами або іншими засобами для забезпечення віддаленої роботи без електроенергії", - наголошується в повідомленні.

"Зникнення електроенергії – форс-мажор. Це вимушений простій, який відбувається не з вини працівника. А з огляду на те, що в ситуації воєнного стану для співробітника є загроза його життю, можна вважати, що оплата має відбуватися виходячи із середнього заробітку", - зазначають юристи.

Така сама ситуація і з часом, який працівник проводить у бомбосховищі під час повітряної тривоги. Вини працівника тут немає. Фактично це простій, який стався не з вини працівника і підлягає оплаті відповідно до закону.

Фактично у роботодавця є вихід:

  • або оплачувати період, коли співробітник вимушено не може виконувати свої функції;
  • або забезпечити його альтернативним джерелом енергії. Це можуть бути акумулятори, ноутбуки з батареєю, які можуть працювати без підключення до мережі тривалий час, генератор тощо.

Забезпечення працівника, у тому числі й видатковими коштами, лежить на роботодавцеві. Це має бути прописано у трудовому договорі, а якщо цього немає у договорі, значить, відповідає роботодавець.

Фактично за законом через відсутність електроенергії роботодавець повинен нести всі пов’язані з цим збитки, платити зарплату за час простою або забезпечувати співробітника додатковою технікою.

"Однак насправді тут також варто враховувати й той факт, що далеко не у всіх роботодавців сьогодні є ресурси для забезпечення всіх своїх співробітників", - наголошують юристи.

Серед українських міст, критичну інфраструктуру яких намагаються знищити росіяни, однією з основних цілей є столиця України – Київ. В столиці постійно відбуваються аварійні відключення електроенергії. В цих умовах у містян виникає питання: чи є взагалі можливості для відновлення пошкоджених об’єктів інфраструктури?. На ці та інші питання щодо ситуації з електропостачанням столиці відповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв в інтерв’ю Олександра Сергієнко для ZN.UA  «Як Київ рятує інфраструктуру та готується до можливого блекауту».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі