Інвесткомпанія Dragon Capital купує систему інтернет-платежів Portmone.com

Поділитися
Інвесткомпанія Dragon Capital купує систему інтернет-платежів Portmone.com © Андрій Товстиженко, DT.UA
АМКУ дозволив інвестиційному фонду під управлінням Dragon Capital отримати контроль над одним з найбільших операторів ринку безготівкових платежів - системою Portmone. Ймовірно, це портфельна інвестиція, і DC буде шукати для компанії стратегічного інвестора.

Антимонопольний комітет України 6 листопада дозволив фонду прямих інвестицій Europe Virgin Fund L.P., який перебуває під управлінням ІК Dragon Capital, придбати понад 50% акцій кіпрської компанії Budus Investments ltd. Ця компанія володіє 70% статутного капіталу ТОВ "Портмоне" (ТМ Portmone) безпосередньо і 30% - опосередковано через ТОВ "Будус-Інвест" (дані на березень 2012 року). Budus Investments ltd. і "Будус-Інвест" також володіють фінансовою компанією "МБК", яка займається переказом грошей небанківським фінансовим установам.

В ІК Dragon Capital від коментарів відмовилися, пославшись на конфіденційність угоди.

З цієї ж причини не вдалося отримати коментар і у президента Portmone Ігоря Горіна.

Portmone є одним з лідерів ринку серед систем прийому платежів в інтернеті. "Якщо не враховувати платежі через термінали, Portmone буде на другому місці: компанія давно працює на цьому ринку, у неї багато партнерів, клієнтів-фізичних осіб і корпоративних клієнтів, які встановлюють технологію Portmone для прийому платежів у себе на сайтах",- пояснили в компанії iPay.ua.

За оцінками, найбільший обсяг платежів в інтернеті припадає на найбільший в Україні "ПриватБанк". При цьому 30% клієнтів-фізосіб є користувачами Privat24. Суттєву частку займає EasyPay, який здійснює платежі через інтернет та платіжні термінали.

Учасники ринку відзначають, що ІК Dragon Capital міг придбати актив для подальшого перепродажу. "Це не стратегічний інвестор", - повідомило джерело на ринку.

Банки-партнери Portmone сподіваються, що після зміни власників політика компанії не зміниться. "Швидше за все, це фінансова операція", - вважають банкіри (розрахункові банки-еквайєри - банк "Фінанси та Кредит", "Райффайзен Банк Аваль", "Унікредит Банк", "Укрексімбанк" і "Ощадбанк"; єдиний кобрендинговий проект у Portmone з "Дельта Банком").

Компанія "Портмоне" (ТМ Portmone), заснована у 2002 році, здійснює електронну доставку клієнтам рахунків від постачальників послуг, забезпечує їх оплату платіжними картками через інтернет, а також забезпечує еквайринг платіжних карток для інтернет-магазинів. У 2012 році чистий прибуток становив 331 тис. грн, чистий дохід - 5,39 млн грн. Через сайт можна оплатити послуги ЖКГ, телеком- та інтернет-операторів, купити квитки в кіно, театр, на концерт, залізничні та авіаквитки, підписатися на ЗМІ, оплатити страховку, поповнити рахунок в онлайн-іграх. !zn

Читайте також:

Міндоходів наклало руку на мільйон гривень клієнтів WebMoney

Українці стали активніше розраховуватися пластиковими картками

Банки не будуть доповідати податковій про розрахунки своїх клієнтів на суму понад 150 тис. грн, - НБУ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі