Іноземним банкам дозволено між собою торгувати валютою

Поділитися
Іноземним банкам дозволено між собою торгувати валютою © Колаж ZN.UA
У НБУ вважають, що це посилить привабливість гривневих активів для іноземних інвесторів.

Національний банк України (НБУ) дозволив банкам-нерезидентам укладати договори купівлі-продажу іноземної валюти за гривню між собою, здійснюючи розрахунок через кореспондентські рахунки в українських банках. Про це повідомляється на сайті НБУ.

"Відтепер іноземні банки зможуть не тільки укладати договори купівлі-продажу іноземної валюти за гривню з будь-якими українськими банками (незалежно від того, в якому банку відкрито гривневий кореспондентський рахунок), але і проводити такі операції між собою, здійснюючи розрахунок через кореспондентські рахунки в українських банках", - йдеться в повідомленні.

На думку НБУ, такий крок буде сприяти подальшому зростанню конкуренції та ліквідності на міжбанківському валютному ринку, а також посилюватиме привабливість гривневих активів для іноземних інвесторів.

Зміни затверджені постановою НБУ №16 від 6 лютого 2020 року "Про внесення змін до Положення про структуру валютного ринку України, умови та порядок торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на валютному ринку України", що опубліковано на сайті регулятора і набирає чинності 8 лютого.

Щодо монетарної суверенності України читайте у статті "Гривнєцентричність" Олександра Вальчишена, члена виконавчого комітету УТФА, учасника Ph.D. програми економічного департаменту Університету Міссурі-Канзас Сіті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі