Індія розглядає можливість імпорту пшениці з Росії зі знижкою — Reuters

Поділитися
Таким чином країна планує “стримувати” ціни на ключові товари.

Індія веде переговори з Росією про імпорт пшениці зі знижкою на тлі різкого зростання світових цін, що є рідкісним кроком, спрямованим на збільшення поставок і стримування продовольчої інфляції напередодні виборів наступного року. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерела.

Імпорт дозволить Нью-Делі більш ефективно втручатися в ринок, щоб знизити ціни на пшеницю, які в липні підштовхнули інфляцію до 15-місячного максимуму.

"Уряд вивчає можливість імпорту через приватну торгівлю та міжурядові угоди. Рішення буде прийматися обережно", - повідомило одне з джерел Reuters.

Індія не імпортувала пшеницю через міжурядові угоди протягом багатьох років. Востаннє країна імпортувала значну кількість пшениці у 2017 році, коли приватні трейдери відвантажили 5,3 млн метричних тонн.

План уряду країни імпортувати російську пшеницю є одним із заходів, що розглядаються для зниження цін на ключові товари, такі як паливо, зернові та бобові, а також для розширення сільських програм, щоб полегшити вплив інфляції на бідні верстви населення.

Минулого місяця найвищий державний службовець у федеральному Міністерстві продовольства Індії Санджив Чопра заявляв, що пропозиції щодо імпорту пшениці з Росії не надходило.

Низькі запаси пшениці

Хоча Індії потрібно лише від 3 до 4 мільйонів метричних тонн пшениці, щоб покрити дефіцит, Нью-Делі може розглянути можливість імпорту 8-9 мільйонів тонн пшениці з Росії, що матиме значно більший вплив на ціни.

З початку повномасштабної війни РФ проти України минулого року Росія стала другим найбільшим продавцем товарів в Індії, головним чином, завдяки знижкам на нафту, яку купує Нью-Делі.

"Росія заявила про готовність запропонувати знижку від наявних ринкових цін. Обмежень на експорт продовольчих товарів з Росії немає", - сказав один із чиновників.

Індія також імпортує соняшникову олію з РФ і здійснює розрахунки в доларах США. Країна планує використовувати такий самий підхід, додав чиновник.

"Індія може легко отримати від Росії знижку від $25 до $40 за тонну. Це гарантує, що вартість пшениці залишиться значно нижчою за місцеві ціни", - сказав постачальник, що базується в Мумбаї.

Оптові ціни на пшеницю в Індії зросли приблизно на 10% за два місяці до семимісячного максимуму в серпні на тлі обмеженої пропозиції.

Станом на 1 серпня запаси пшениці на державних сховищах Індії становили 28,3 млн тонн, що на 20% нижче середнього показника на десять років.

Минулого року Індія заборонила експорт пшениці через зниження врожаю, і очікується, що цього року врожай також буде щонайменше на 10% нижчим за оцінки уряду.

Індія має міцні зв'язки з Росією. РФ залишається найбільшим постачальником зброї до країни. Нью-Делі також не займає однозначної позиції щодо війни РФ проти України, а продовження купівлі російської нафти допомагає підтримувати економіку Москви, що викликає занепокоєння деяких західних партнерів.

При цьому для Заходу прем’єр Індії Нарендра Моді залишається неоднозначною постаттю. Зокрема, не так давно він відвідав Вашингтон для зустрічі з президентом США Джо Байденом та домовився про зміцнення оборонних відносин. Моді став ключовою фігурою в зусиллях Заходу, спрямованих на протидію впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Раніше повідомлялося, що РФ вийшла із зернової угоди, яка  гарантувала безпеку поставок продовольства через Чорне море. Росія — давній конкурент України з постачання зерна на світові ринки. Користуючись нагодою, підступний агресор намагається позбавити Україну чорноморського шляху експорту зерна. Чому в нього це не вийде за жодних обставин, читайте в статті Лариси Гук «Експорт зерна: РФ не вдасться витіснити Україну з ринків продовольства».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі