Імпорт електроенергії з Білорусі та РФ — результати аукціонів

Поділитися
Імпорт електроенергії з Білорусі та РФ — результати аукціонів © pixabay/flockine
Регулятор скасував заборону на імпорт електроенергії із РФ.

Державний "Укренерго" у середу, 27 жовтня, провів відповідні аукціони на доступ до пропускної спроможності міждержавних ліній електропередач із Росії та Білорусі за резервною процедурою, що може вплинути на енергонезалежність України.

За даними компанії, на листопад доступ до перетину з РФ отримали 8 компаній. Зазначається, що загалом було запропоновано 2200 МВт. По результатах аукціону, найбільше отримали "ЕРУ Трейдінг" та "Онк Груп" – 654 МВт та 500 МВт.

Серед учасників були також "Стімекс", "Електротрейдінг груп" та "Де Трейдинг", які отримали від 200 до 290 МВт перетину. Інші учасники отримали до 200 МВт.

Відповідно до перетину з Білоруссю. Із загальних 900 МВт державний НАЕК "Енергоатом" придбав 885 МВт. Інші 15 МВт отримала компанія "Електроком'юніті".  

Через брак вугілля на вітчизняних ТЕС Україна може відновити купівлю електроенергії в Росії та Білорусі, але тільки у випадку, якщо національний регулятор НКРЕКП скасує мораторій на імпорт електроенергії з двох недружніх країн, запроваджений у квітні 2021 року. 

В кінці вересня Україна продовжила на місяць заборону імпорту електроенергії з Росії та Білорусі до 1 листопада.

При цбому в "Укренерго" запевнили, що заборона імпорту електрики ще на місяць не вплине на операційну безпеку в Об'єднаній енергосистемі країни.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі