Через брак вугілля на вітчизняних ТЕС Україна може відновити купівлю електроенергії в Росії та Білорусі, але тільки у випадку, якщо національний регулятор НКРЕКП скасує мораторій на імпорт електроенергії з двох недружніх країн, запроваджений у квітні 2021 року. Про це повідомляє РБК-Україна.
Потужності для придбання електрики викупила державна компанія "Енергоатом".
НАЕК "Енергоатом" викупив перетин для імпорту з Білорусі у листопаді потужністю 885 із 900 доступних МВТ. Ще 15 МВт придбало ТОВ "Електро Ком'юніті".
Із серпня всі державні ТЕС працюють на мінімально допустимому рівні. Із 23 державних блоків працюють лише три. Приватні компанії мають навантаження 27-29 блоками щодня.
За даними НЕК “Укренерго”, станом на 27 жовтня в Україні 22 енергоблоки теплоелектростанцій (ТЕС) та теплоелектроцентралей (ТЕЦ) перебувають у простої через відсутність палива. Ще п'ять енергоблоків ТЕС подали заявку на аварійний ремонт.
Запаси вугілля на складах ТЕС станом на ранок 25 жовтня становили 583,4 тис. тонн — це на 6,5% менше, ніж у попередній тиждень. Запаси газового вугілля знизилися до 454,6 тис. тонн, антрацитового — до 128,8 тис.тонн.
Україна заборонила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі у квітні 2021 року.
В кінці вересня Україна продовжила на місяць заборону імпорту електроенергії з Росії та Білорусі до 1 листопада.
"Укренерго" запевнили, що заборона імпорту електрики ще на місяць не вплине на операційну безпеку в Об'єднаній енергосистемі країни.