За оцінками Нацбанку, Україна увійшла "в стійкий тренд падіння темпів зростання цін", тобто ціни будуть знижуватися. Голова НБУ Андрій Пишний назвав низку факторів, що будуть підтримувати цю тенденцію, передає Укрінформ.
"Попит на валюту зменшується. Це результат у тому числі й тієї монетарної політики Національного банку, яка багато кому не подобалася й зараз не подобається. Це результат того, що українська енергетика, завдячуючи ефективній роботі уряду й мужності українських енергетиків, швидко відновила свої потужності. Є і зовнішні фактори: ціни на енергоносії дещо знизилися, споживчий попит не такий високий", – розповів голова НБУ.
Враховуючи це, НБУ переглянув свій прогноз інфляції на кінець року.
"Якщо в грудні ми прогнозували інфляцію на рівні 18,7%, то наразі на кінець року ми прогнозуємо 14,8%", – зазначив Пишний.
Як писало ZN.UA, навіть найоптимістичніші НБУ та МВФ не очікували, що ВВП буде понад 4,9 трлн грн, а в результаті ми вийшли майже на 5,2 трлн, що цілком можна порівняти з показниками «ковидних» 2019-го та 2020-го. років. Наша економіка витриваліша, ніж ми думали. Але є й масштабне завдання забезпечити цій економіці інвестиційний розвиток у надскладних умовах. Про це читайте у статті Богдана Данилишина, академік НАН України, ексголова Ради НБУ, - "Наша економіка витриваліша, ніж ми думали, але й роботи попереду багато".