Голова Держаудитслужби про яйця військовим за 17 грн: «Так, Міноборони купувало. Десяток – 170 грн»

Поділитися
Голова Держаудитслужби про яйця військовим за 17 грн: «Так, Міноборони купувало. Десяток – 170 грн» © unsplash/enginakyurt
У «Центрі протидії корупції» вже пообіцяли викрити й інші випадки некомпетентності та корупції у сферах відповідальності міністра оборони.

У Держаудитслужбі підтвердили, що Міністерство оборони закуповувало для військових яйця по 17 грн за штуку. Про це в інтерв’ю «Главкому» заявила голова Держаудитслужби Алла Басалаєва. Вона також повідомила, як в цілому відбувався аудит оборонного відомства.

«Так, купували по 17 грн за штуку. Десяток – 170 грн. Формування замовлень за каталогом в дечому спрощує процеси закупівлі продуктів харчування військовим, але дозволяє маніпулювати цінами, плюс логістика, завантаження, розвантаження», – зазначила Басалаєва.

За її словами, в цілому аудит Міністерства оборони був важким заходом. Під час перевірки Держаудитслужба зафіксувала багато порушень. Однак, деталі Басалаєва відмовилася повідомляти, тому що акт є таємним.

«Ми знаємо, що є багато кримінальних проваджень за результатами перевірки. Щодо всіх проваджень – таємниця слідства. Скажу лише, що фіксували шалену дебіторську заборгованість – 100% авансування договорів і невиконання їх у строк контрагентами. Контрагенти – нерезиденти, в деяких випадках зловживали», – зазначила очільниця Держаудитслужби.

Вона пояснила, що відомство неякісно відібрало контрагентів. За словами Басалаєвої, у Держаудитслужбі розуміють позицію постачальників – війна і потрібні гарантії. Зокрема, вони вирішили їх отримували авансуванням на 100%. 

«У деяких випадках були гарні контрагенти – продукція поставлена у строк. Ми говоримо і про речове забезпечення, і про озброєння. У деяких випадках постачання товару не відбувалося в строк. І якщо українська сторона заявляла, що ми не можемо чекати пів року, поверніть нам платіж, то платіж повертався, але через курсову різницю ми втрачали великі суми, по 250 млн грн лише на курсовій різниці. Бо долар у квітні й у вересні – це вже інший долар», – зазначила Басалаєва.

Вона розповіла, що під час перевірки також фіксували речове майно неналежної якості: бронежилети й каски, які прострілюються, не відповідають заявленому класу. Очільниця Держаудитслужби пояснила, що Міноборони відмовляється приймати такий товар, і він просто лежить на складах. Тобто повернути товар вже немає кому, а гроші на 100% сплачені.

На питання про те, чи багато такого неякісного товару, Басалаєва відповіла, що ні. Однак, за її словами, це все одно формує діру у бюджеті держави, яка воює. Більшість – все-таки якісний товар.

Голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін вже відреагував на дані Держаудитслужби. Він запевнив, що ЦПК викриватиме некомпетентність та корупцію в інших сферах відповідальності міністра оборони Олексія Резнікова.

«Отже, Резніков відверто брехав весь цей час. Брехав українським та західним журналістам. Брехав суспільству. І, обґрунтовано припускаю, брехав президенту. Нагадаю, що лише на одному контракті збиралися переплатити/вкрасти 4 млрд грн. Зараз це стало очевидним. Тепер за повторення таких спроб відповідальність лежить особисто на Зеленському і його депутатах. Ми будемо викривати некомпетентність/корупцію в інших сферах відповідальності Резнікова», – написав Шабунін у Facebook.

За його словами, спочатку антикорупціонери спробують вирішити «зальоти» Міноборони непублічно. Однак попередив, що як і у випадку кейса з «яйцями по 17 грн» влада може спробувати проігнорувати.

«Ми все одно добʼємося необхідних змін, але це забере більше часу. Часу, який для всієї країни вигризає ЗСУ і який Міноборони часто, пробачте, прос*рає. І окремі вітання ЛОМам, які брехнею про яйцекілограми відмазували Резнікова. Ці ЛОМи співвідповідальні з останнім за всі подальші переплати/крадіжки на закупівлях для ЗСУ», – додав Шабунін.

Нагадаємо, після розслідування Юрія Ніколова, яке оприлюднило ZN.UA, вибухнув скандал із золотими «яйцями по 17 гривень». В результаті антикорупційний комітет Ради у співпраці з Центром протидії корупції та іншими партнерами домігся ухвалення закону, який і відкрив частину інформації про неозброєнні закупівлі, а саме ціни за одиницю товару. Як зараз справи із закупівлями читайте в новій статті «Чи вирішена проблема з «яйцями по 17 гривень»? Перші результати дії закону про прозорі закупівлі».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі