Новий глава Нацбанку Кирило Шевченко вперше зустрівся з послами Великої сімки, віце-президентом Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Ганною Б'єрде, а також з представниками ЄБРР - керуючим директором ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Маттео Патроні, директором-альтернатом від Швейцарії, України, Сербії, Узбекистану, Молдови, Ліхтенштейну, Чорногорії, Туркменістану Артемом Шевальовим і заступником Глави представництва ЄБРР в Україні Олександром Павловим. Про це інформує прес-служба регулятора.
Представник Світового банку Ганна Б'єрде акцентувала увагу на необхідності продовжувати політику Національного банку, зокрема таргетування інфляції і режим гнучкого курсу. "Ми підтримуємо ваші прагнення захищати прозорість у фінансовому секторі, реформу корпоративного управління і незалежність наглядових рад у державних банках", - зазначила вона.
Голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас також висловив готовність продовжувати співпрацю з Центробанком України, зазначивши, що опорою довіри і співпраці була і залишається незалежність Національного банку України.
Під час зустрічі глава НБУ Кирило Шевченко озвучив свої основні пріоритети на посаді: Відновлення кредитування, зниження портфелів "поганих" кредитів, збереження макрофінансової стабільності, а також продовження і поглиблення співпраці з міжнародними партнерами України. Також, відповідаючи на запитання послів "Великої сімки", Кирило Шевченко зазначив, що він прихильник реформи корпоративного управління в держбанках. Її результатом сьогодні є успішна робота фінустанов і можливість залучати інвесторів.
Для Національного банку найважливіше завдання зараз - мати здоровий конструктивний діалог з міжнародними партнерами. Саме тому спілкування з Світовим банком, "Великою сімкою", МВФ - це перші кроки, з яких я почав свою роботу в Центробанку", - підкреслив Голова Національного банку Кирило Шевченко.
Як писало ZN.UA, українська економіка проходить надзвичайно важкий кризовий період і традиційно знаходиться не в кращій формі. Важливим для нас було зрозуміти: чинний уряд усвідомлює масштаби наших проблем або, як і його попередники, переконаний, що всі працюють ефективно і з відмінними результатами? Докладніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Міністр фінансів Сергій Марченко: «Кажу як є – ситуація критична»"