Ажіотаж та стрімкий ріст ціни газу на світовому ринку можуть завдати удару по українській промисловості, вважає Ярослав Бєлов, перший секретар з консульських питань Посольства України в Республіці Індія (2013−2017). Про це він пише у матеріалі для ZN.UA - "Навіть тепло в домівках не гарантує зими без проблем".
"Основний удар може прийняти на себе промисловість, для якої фізично не вистачить газу, і підприємства будуть змушені простоювати до закінчення опалювального сезону. Зокрема, велику потребу в газі мають виробники азотних добрив", - переконаний експерт.
На його думку, далі це може спричинити каскадний ефект, — через зростання вартості селітри та інших компонентів, а також зміщення строків внесення добрив аграрії ризикують отримати менший урожай. Окрім індивідуальних проблем на рівні фермерів та агрохолдингів, такий сценарій спровокує макроекономічну нестабільність. Адже саме аграрії виступають одним із головних джерел валютних надходжень в Україну.
Якщо врожай буде системно нижчим за середньозважені показники кількох минулих років, курс гривні може значно відрізнятися навіть від песимістичного сценарію Мінфіну.
Два дні ціни на газ у Європі зростали після заяви МЗС ФРН про те, що газопровід «Північний потік-2» з Росії до Німеччини на даний час не може отримати сертифікацію, оскільки не відповідає вимогам європейського енергетичного законодавства. При цьому коаліційна угода нового німецького кабінету міністрів передбачає, що з питання про газопроводи він дотримуватиметься європейських норм.