Грузія готова реалізовувати новий проект по транзиту газу в обхід Росії
Ексклюзив
22 червня, 2012, 15:38
Поділитися
В уряді Грузії вважають, що транзит зрідженого каспійського газу по Чорному морю обійдеться набагато дешевше, ніж будівництво газопроводу Nabucco. Крім того, такий проект можна реалізувати значно швидше.
3, що передбачає доставку природного газу з Каспійського регіону по морю в обхід Росії.
Про це в ексклюзивному інтерв'ю ZN.UA розповів міністр закордонних справ Грузії Григол Вашадзе.
Міністр зазначив, що проект Nabucco принципово важливий. «Але невідомо, чи відбудеться проект узагалі, оскільки всі говорять «так-так, „Набукко“ буде», а його реалізація відкладається рік у рік», - зазначив він.
При цьому, за словами міністра, AGRI набагато дешевше і його можна реалізувати значно швидше. «В усіх держав, які брали участь у цьому проекті, зберігається не тільки зацікавленість, а й рішучість. Не тільки Грузії та Азербайджану, а насамперед європейських країн-споживачів, яким потрібні альтернативне джерело і маршрут отримання енергоносіїв», - заявив Вашадзе.
«Поки що у проекті задіяні Румунія та Угорщина. Але ми сподіваємося, що до нього приєднаються також інші європейські держави. Подивимося, що буде на саміті AGRI, запланованому на кінець року», - сказав він.
Міністр не зміг відповісти на питання, на яке саме родовище орієнтований AGRI, проте запевнив, що газ «абсолютно точно» буде поставлятися не тільки з Каспію, але ще й з Центральної Азії.
Проект AGRI (Azerbaijan-Georgia-Romania Interconnector) передбачає доставку газу з Каспійського регіону в обхід Росії. Політичну декларацію про його створення у вересні 2011 року підписали президенти Азербайджану, Грузії, Румунії, а також прем'єр-міністр Угорщини.
Проект покликаний забезпечити альтернативний російському маршрут доставки азербайджанського газу в Європу. Передбачається, що «блакитне паливо» буде транспортуватися з Азербайджану на чорноморське узбережжя Грузії. Уже там газ зріджуватиметься, і танкерами по морю його доставлять у румунський порт Констанца. Потім паливо «повернуть» у газоподібний стан, і воно піде з Румунії в Угорщину і далі в Західну Європу.