У США група сенаторів закликала адміністрацію Дональда Трампа використовувати "усі наявні в її розпорядженні засоби" для запобігання будівництву газопроводу "Північний потік-2".
Листа вони відправили 15 березня на ім'я міністра фінансів Стівена Мнучина та заступника держсекретаря Джона Саллівана, пише DW.
Наголошується, що 28 сенаторів представляють Республіканську партію, 11 - Демократичну. Вони стверджують, що цей проект зробить партнерів США в Європі "більш уразливими перед згубним впливом та політикою примусу з боку Москви", а також стане "кроком назад" у питанні диверсифікації енергопостачання в Європі.
Сенатори також стурбовані тим, що поява "Північного потоку-2" завдасть шкоди економіці України, для якої транзит російського газу в Європу має важливе значення.
"Цей газопровід в обхід України усуне одну з найбільш значимих причин, з яких Росія уникає широкомасштабного конфлікту на сході України", - йдеться в листі.
Раніше, 11 березня, проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії та Польщі. Пізніше до них приєдналася й Естонія.
Наприкінці січня 2017 року влада німецької землі Мекленбург-Передня Померанія дала згоду на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря.
Російський "Газпром" заявив про намір розпочати будівництво "Північного потоку-2" вже навесні 2018 року. Проти будівництва виступають Україна, Польша, США, країни Балтії, Данія, а також ще кілька країн ЄС. У Європейській комісії триває обговорення проекту.
Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.
Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте у статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".