Компанія "Дайрис" з групи "Приват" Ігоря Коломойського стягнула і виставила на торги контрольний пакет акцій Промінвестбанку, який раніше належав російському Внєшекономбанку.
Як повідомляється на сайті біржі ПФТС, аукціон планується провести 28 серпня 2019 року. На продаж виставлено 5 080 310 373 акції ПАТ "Промінвестбанк" (99,7726% статутного капіталу).
Початкова вартість пакета – 532,98 млн грн.
Як відзначає finclub, історія стягнення акцій банку почалася в травні 2018 року. Третейський суд в Гаазі постановив, що РФ повинна відшкодувати ряду українських компаній збитки за анексію Криму у розмірі $ 159 млн.
Згідно з повідомленням суду, позов подали екс-глава Приватбанку Олександр Дубілет і 18 компаній, пов'язаних з екс-власниками банку або Приватбанком.
5 вересні 2018 року Апеляційний суд Києва своїм визначенням заарештував акції українських "дочок" російських банків, включаючи Промінвестбанк, в рамках виконання забезпечення позову Арбітражного суду Гааги по стягненню з Москви компенсацій за активи в Криму на користь компаній, пов'язаних з Ігорем Коломойським.
Верховний Суд 25 січня 2019 року прийняв рішення накласти арешт на акції Промінвестбанку, Ощадбанку і ВТБ Банку, які "належать боржнику – Російської Федерації". Крім того, цим банкам заборонено відчужувати рухоме і нерухоме майно, яке належить боржнику - Російської Федерації".
У червні 2019 року російський держбанк ВЕБ (Зовнішекономбанку належало 99,7726% акцій Промінвестбанку) подав позов в арбітраж Торгової палати Стокгольма до України з-за порушення країною міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій від 1998 року. На думку ВЕБ, за останні кілька років влада України порушили всі гарантії, раніше представлені в інвестиційній угоді. ВЕБ збирається стягнути з України збитки, завдані Промінвестбанку.
Раніше ВЕБ закликав Україну вступити в переговори щодо врегулювання ситуації з арештом акцій належить йому Промінвестбанку.
У Гаазькому арбітражі розглядається цілий ряд подібних справ до РФ, зокрема, НАК "Нафтогаз України"; "Укрнафти" і ТОВ "Стабіл", Ігоря Коломойського і ТОВ "Аеропорт" Бельбек ", ТОВ" Лугзор "," Дніпроазоту "і інших.
Як писало DT.UA, українські компанії обґрунтовують свої позови порушенням РФ українсько-російської угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій. Зазначена угода - мабуть, єдиний інструмент, що дозволяє їм відстояти свої права в рамках міжнародного права.
Детальніше про рішення Постійного третейського суду в Гаазі за позовами українських компаній проти РФ за крадіжку власності в Криму читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Кара гаазька" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".