Гройсман запропонував продовжити мораторій на продаж землі

Поділитися
Гройсман запропонував продовжити мораторій на продаж землі Гройсман стверджує, що отримавши право розпоряджатися своєю власністю, власники земельних паїв одразу ж їх втратять © Андрій Товстиженко, DT.UA
Процедурою чергового продовження мораторію на землю займеться профільний комітет Верховної Ради.

Спікер парламенту Володимир Гройсман запропонував знову продовжити мораторій на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, який закінчується 1 січня 2016 року.

"Вважаю неприпустимим сьогодні відкривати ринок землі, тому що ніякого ринку землі в Україні немає і це може бути використано для зловживань та неефективного використання того ресурсу, який є національним надбанням і належить українському народу", - сказав він на засіданні погоджувальної ради Верховної Ради.

Гройсман доручив профільному комітету провести слухання і висловився за продовження мораторію на продаж землі.

"Хочу дати доручення профільному комітету (у нас є шість законопроектів з цього приводу) провести комітетські слухання з цього питання і вважаю, що мораторій повинен бути продовжений, поки ми зможемо побудувати якісну систему, яка дозволила б власникам землі ефективно її використовувати, а не втратити відразу можливості володіти своєю землею через фінансові угоди", - додав спікер.

Читайте також: Київрада ввела мораторій на будівництво і продаж землі біля Софії та Лаври

Згідно з опитуванням явних і тіньових лідерів парламентських фракцій, проведеним ZN.UA, наприкінці вересня у Верховній Раді ще не було голосів за продовження мораторію на продаж сільгоспземель. За висловилися лідери тільки чотирьох фракцій: Радикальної партії (21 депутат), ВО "Батьківщина" (19), Опозиційного блоку (43), "Самопоміч" (26, але, можливо, у фракції буде оголошено вільне голосування). Разом: 109 голосів при необхідних 226.

1 січня 2016 року закінчується мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Як писав у своїй статті для ZN.UA Максим Мартинюк, "у цей день ми можемо прокинутися в іншій країні, яка отримає несподіваний потужний внутрішній драйвер підйому вітчизняної економіки, який спав два десятиліття".

Мартинюк нагадав, що фахівці Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру підготували пакет з шести законопроектів, спрямованих на вирішення найбільш гострих проблем земельних відносин, при цьому намагаючись уникнути ризиковано-радикальних кроків, яким неминуче стала б відміна мораторію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі