Прем'єр-міністр Володимир Гройсман ініціює консультації з головами парламентських фракцій щодо цін на газ для населення, мета яких відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ) та іншими міжнародними партнерами для того, щоб отримати фінансування для обслуговування зовнішніх боргів України.
"Я не хочу підвищувати ціни на газ (для населення – ред.). Це може бути тільки вимушений крок, аби не допустити економічної катастрофи і злиднів для українських громадян (у разі дефолту – ред.)", – сказав прем'єр під час "Години уряду" у Верховній Раді.
"Я буду просити консультацій з лідерами фракцій з цього питання. І буду просто показувати два сценарії, три сценарії, на які ми можемо піти", – зазначив Гройсман.
Повідомлялося, що МЕРТ прогнозує зростання граничних роздрібних цін на газ для населення в 2018 році на 18%. Про це свідчить проект урядової постанови про прогнозі соціального й економічного розвитку на 2019-2021 роки.
Уряд продовжує переговори з МВФ щодо вимоги зрівняти ціну на газ для населення з більш високою ціною на газ для промисловості. Вимога залишається основною для отримання чергового грошового траншу МВФ.
Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман підготував компромісне рішення у переговорах з МВФ щодо ціни на газ, що включає монетизацію субсидій, лібералізацію ринку газу і знижку від єдиної ціни на газ для звичайних споживачів. В свою чергу Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення від 30 до 60%.
Про порівняння цін на газ в Україні і ЄС читайте в матеріалі Алли Єрьоменко, Леоніда Уніговського і Євгена Андріанова "Роздрібні ціни природного газу в Україні та Європі: відмінності формування" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".