Уряд України продовжує переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо вимоги зрівняти ціну на газ для населення з більш високою ціною на газ для промисловості. Дана вимога залишається основною для отримання чергового грошового траншу МВФ. Про це повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
"З літа 2017 року це (зрівняння цін – ред.) повинно було статися. Я цього підвищення не допустив. Зараз працюємо з МВФ, з нашими партнерами, і обговорюємо можливі підходи, щоб врегулювати це питання", – сказав він на годині уряду у парламенті.
"Як тільки у мене буде інформація про те, чого нам вдалося досягти, я обов'язково про це скажу", – зазначив прем'єр.
Він заявив, що не хоче піднімати жодних цін в Україні взагалі і хотів би їх зниження, проте повинен враховувати такі фактори, як необхідність здійснювати бюджетні виплати, обслуговувати зовнішні борги і розвивати економіку.
"Тому нам потрібна підтримка зовнішніх партнерів", – пояснив Гройсман.
Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр Гройсман підготував компромісне рішення у переговорах з МВФ щодо ціни на газ, яке включає монетизацію субсидій, лібералізацію ринку газу і знижку від єдиної ціни на газ для звичайних споживачів. У свою чергу Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення від 30 до 60%.
Голова місії МВФ в Україні Рон ван Руден направив прем'єр-міністру Володимиру Гройсману листа, в якому попередив про можливому зриві траншу. Україні залишилося виконати одне зобов'язання для надання траншу.
На думку автора DT.UA, відсутність фінансової підтримки МВФ ускладнить рефінансування понад $ 20 млрд суверенного і гарантованого державою боргу з термінами погашення у 2018-2020 роках. А виліт з програми Фонду закриє доступ України на зовнішні ринки запозичень, не дозволивши знайти там відсутні кошти.
Детальніше про взаємодію України з МВФ читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Пастка для переможця" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".