"Йдеться про те, що ми можемо створити модель ринку землі, яка дозволятиме тільки фізичним особам з українським громадянство продавати один одному землю, яка їм належить", – заявив глава уряду в ефірі телеканалу "112. Україна" ввечері у вівторок, 4 квітня.
Гройсман нагадав, що створення прозорого ринку землі є рекомендацією МВФ, що міститься у меморандумі, опублікованому після виділення Україні 1 мільярда доларів в рамках програми розширеного фінансування. У той же час, це питання неоднозначно сприймається суспільством.
"Тема землі є надзвичайно чутливою для українських громадян. Те, що ми сьогодні співпрацюємо з МВФ, це тільки з тією метою, щоб створити сучасні якісні умови обороту земель", – зазначив прем'єр-міністр.
Голова уряду пообіцяв захистити власників паїв і не допустити проведення земельної реформи в інтересах агрохолдингів та іноземного капіталу. За словами Гройсмана, реформа повинна сприяти посиленню фермерських господарств та успішному розвитку агросектору.
"Я не підтримаю земельної реформи, яка може бути використана або великими агрохолдингами, або умовно іноземцями, які могли б приїхати в Україну і скуповувати землю", – запевнив прем'єр-міністр.
Як повідомлялося, 4 квітня Міжнародний валютний фонд оприлюднив Меморандум співпраці з Україною, в якому сказано про необхідність прискорення темпу реформ. Створення в Україні прозорого ринку землі у МВФ назвали однією з необхідних умов побудови сучасної ринкової економіки.
Нагадаємо, 6 жовтня 2016 року Верховна Рада продовжила мораторій на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення до 1 січня 2018 року. Законопроект №5321-1 в цілому підтримали 297 депутатів.
Детальніше про проблемні аспекти реалізації земельної реформи в Україні читайте у матеріалі Володимира Чопенка "Аграрне бездоріжжя" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".