Гройсман обговорив з головою ЄБРР приватизацію ОПЗ

Поділитися
Гройсман обговорив з головою ЄБРР приватизацію ОПЗ Гройсман назвав Чакрабарті пріоритети роботи Кабміну у сфері приватизації © kmu.gov.ua
Чакрабарті не виключив, що інвестиції ЄБРР в Україні можуть зрости.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у понеділок, 28 листопада, зустрівся з президентом Європейського банку реконструкції і розвитку Сумою Чакрабарті і обговорив з ним приватизацію українських держпідприємств, зокрема, ПАТ "Одеський припортовий завод".

Особливу увагу співрозмовники приділили об'єднанню зусиль для успішної приватизації, а також реформування управління державними компаніями.

У бесіді з головою ЄБРР Гройсман назвав чотири ключові завдання уряду у цій сфері: корпоратизація, приватизація, новий якісний менеджмент та управління майном, яке залишиться в орендних відносинах.

Чакрабарті, у свою чергу, заявив про наміри ЄБРР підтримувати реформи, а також інвестувати в українську економіку.

"Україна є дуже важливим партнером для ЄБРР. Ми намагаємося підтримувати як реформування в Україні, так і інвестиції в Україні", – запевнив глава ЄБРР.

За словами Чакрабарті, інвестувавши у 2016 році в Укарину 400 мільйонів євро, в наступному році банк може збільшити обсяги інвестицій.

Як відомо, Фонд держмайна не зміг продати Одеський припортовий завод 18 липня, оскільки жодна компанія не подала заявку для участі в конкурсі зі стартовою ціною 13,175 млрд грн (525 млн доларів).

Послухавшись зарубіжних кредиторів, зокрема МВФ і ЄБРР, уряд України знизив стартову ціну ОПЗ в 2,5 рази, до 5,16 млрд грн (близько $ 200 млн) і подовжив термін приватизації заводу.

ОПЗ, що знаходиться у державній власності, займається виробництвом хімічної продукції, а також перевалкою аміаку на морський транспорт. Підприємство в 2015 році отримало чистий прибуток 211 млн грн проти чистого збитку 270 млн грн роком раніше. Його чистий дохід зріс в 2,1 рази – до 11,195 млрд грн.

Детальніше про продаж ОПЗ читайте у статті Костянтина Авдєєнко "Одеський припортовий продати або "сплавити"? в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі