Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Антимонопольному комітетові, Державній фіскальній службі, профільним міністерствам і правоохоронним органам розібратися з підвищенням цін на скраплений газ, повідомляє прес-служба уряду.
"Різке підвищення ціни на скраплений газ має всі ознаки змови. Ринок лихоманить. Це диверсія проти України. Ми повинні захистити внутрішнього споживача - пересічних громадян", – заявив голова уряду в ході міжвідомчої наради в Кабміні у вівторок, 29 серпня.
Гройсман розпорядився з'ясувати причини підвищення цін на автогаз, а також вжити заходів для зниження вартості палива до 15 вересня.
Прем'єр-міністр доручив міністру енергетики та вугільної промисловості Ігореві Насалику скликати міжвідомчу комісію по паливу й напрацювати план дій для рішення проблеми, а віце-прем'єру Володимирові Кістіону – забезпечити максимально швидке проходження митних процедур для імпортерів газу.
ДФС, у свою чергу, за вказівкою голови уряду повинна проаналізувати учасників ринку автогазу, особливо "недобросовісних трейдерів".
"Доручаю на рівні віце-прем'єр-міністрів за тиждень провести нараду і внести комплексне пропозицію з врегулювання ситуації", – підкреслила Гройсман.
На нараді також повідомили, що, за інформацією ДФС, за 8 місяців цього року обсяг імпортованого газу збільшився на 70 тисяч тонн порівняно з аналогічним періодом минулого року і перевищив 600 тисяч тонн. У той же час, істотно скоротилася кількість трейдерів, що постачають зріджений газ з Росії, звідки Україна отримує більше 50% обсягів цього виду палива.
"Я вимагаю від Антимонопольного комітету рішучих дій. Прошу всю інформацію - скільки було трейдерів, хто сьогодні працює на ринку, які джерела поставок палива - цю статистику я покладу на стіл президенту", – підсумував прем'єр-міністр.
Нагадаємо, що автогаз за вихідні виріс в ціні ще на 50 копійок до 16,5 грн/л.
Хоча раніше експерти запевняли, що автогаз буде дорожчати до 14,5-14,7 грн/л. Оскільки з 1 липня по 17 серпня 2017 р. оптові ціни на пропан-бутан зросли на 63% і перевищили позначку 24 тис. грн/т - абсолютний рекорд за весь час моніторингу. Вартість газу на кордоні за цей період зросла вдвічі.