Гривня девальвувала в 16 разів, а ціни виросли в 15 разів - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Після 2013 року в країні зникло більше половини банків.

За роки свого життя гривня девальвувала в 16 разів, споживчі ціни при цьому виросли в 15 разів, а ціни в промисловості - у 27 разів. Під час кризи 1998–1999 рр. ВВП України впав на 2%, 2009-го - на 14,8, а 2014–2015 рр. - на 15,8%. Причому глибина спаду у двох останніх випадках била світові антирекорди.

Про це в своїй статті для DT.UA пише Сергій Кораблін, доктор економічних наук, заступник директора Інституту економіки та прогнозування НАН України. За його словами, після 2013 р. у країні зникла більш як половина банків. Збитки від їхнього банкрутства НБУ оцінив у 38% ВВП, що майже у 2,5 разу перевищило втрати від падіння самого ВВП.

"Економічне зростання, що розпочалося після цього, залишається нижчим (3,3%, 2018 р.) за середньосвітове (3,7%). У випадку ж країн, що розвиваються (4,7%), йдеться про наше півтораразове відставання. Усі офіційні програми та оцінки (уряду, НБУ, МВФ) виходять із того, що цей розрив у недалекому майбутньому нікуди не подінеться, - зазначає експерт. -Причому МВФ прогнозує зниження потенційного зростання України до 2021 р. з 4 до 3%. Такі розклади виштовхнули з країни вже до половини всієї робочої сили: саме стільки українців, за даними Мінсоцполітики, постійно або тимчасово працюють за кордоном".

Детальніше про фінансову ситуацію і необхідність нарощування виробництва читайте в статті Сергія Корабліна "Фінансова нестабільність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі