Начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Києві Людмила Демченко є фігурантом двох кримінальних проваджень, відкритих за фактами незаконної конвертації коштів і службового підроблення, повідомляють "Наші гроші".
Перша згадка про Демченко в Єдиному реєстрі судових рішень датується груднем 2014 року - в постанові Печерського районного суду Києва.
Головне слідче правління Генпрокуратури тоді розслідувало злочини, передбачені ч. 2 ст. 364 і ч. 3 ст. 212 КК України - "Зловживання владою або службовим становищем" та "Ухилення від сплати податків".
Слідству вдалося встановити, що Демченко і ряд інших осіб надавали послуги з прикриття фіктивних фінансово-господарських операцій, переведення в готівку грошових коштів та приховування їх від податкового обліку, а також були причетні до відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом.
У постанові суду згадується обшук, під час якого було вилучено поліетиленовий пакет з майже 4,9 млн грн.
У рамках зазначеного провадження досліджувалися факти зловживання службовим становищем посадовими особами податкової інспекції Шевченківського району та ГУ ГФС в Києві, які не реагували на відомі їм факти протиправної діяльності низки підприємств.
За даними слідства, приватні фірми навмисне подавали до ДФС неправдиві відомості по ПДВ, а податківці надавали їм сприяння в цьому. У результаті цих дій державі було завдано збитків на суму 11 млн грн., а бюджет недоодержав 3,5 млн грн.
Останнім рух по цій справі було зафыксовано в червні 2015 року.
Крім того Демченко є фігурантом кримінального провадження, зареєстрованого прокуратурою Краматорська в липні 2015 року.
Згідно з рішенням Краматорського міського суду прокурор Станіслав Опря отримав доступ до інформації про вхідні та вихідні дзвінки сім-карти мобільного оператора Демченко.
Слідство встановило, що ряд посадових осіб ГУ ДФС Києві використовували підроблені довідки учасників АТО, щоб уникнути люстрації.
Зокрема, Демченко, яка нібито несла службу в зоні АТО як медсестра, насправді перебувала в цей час в Конча-Заспі.
За даним фактом було відкрито производствопо ч. 1 ст. 366 КК України "Службове підроблення".
Останній рух у цій справі, згідно з інформацією з судового реєстру, був у листопаді 2015 року.
За цей час прокурор Опря, який вів справу, перевівся до Київської міської прокуратури №6, а в листопаді 2017 року – звільнився.
На посаді начальника ГУ ДФС в Києві Людмилу Демченко в червні 2015 року призначив голова відомства Роман Насіров - колишній голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики, який тепер очолює Ніна Южаніна.
У 2010-2013 роках Демченко обіймала посади заступника начальника Державної податкової інспекції у Солом'янському та Печерському районах Києва і тому підлягала люстрації.
Проте їй вдалося уникнути люстрації за допомогою постанови Окружного адмінсуду Києва, перебуваючи на посаді помічника народного депутата від "Блоку Петра Порошенко" Ніни Южаніної - екс-керівника компанії "Експрес-інформ", яка володіє ліцензією на мовлення "5 каналу" Петра Порошенка.
Депутат від БПП Сергій Лещенко стверджує, що Демченко входить до оточення президента Петра Порошенка і є настільки впливовою, що наступного дня після викривальних заяв міністра фінансів Олександра Данилюка про те, що ринок фіктивного ПДВ у Києві становить 1 млрд грн у місяць, щодо міністра почалася серія атак з боку правоохоронних органів.
Як відомо, керівництво ДФС протягом тривалого часу ухилялося від люстрації глави ГУ ДФС у Києві Людмили Демченко.
28 листопада 2015 року екс-прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк зажадав у голови ДФС Романа Насірова термінового звільнення Демченко в рамках люстрації.
Насіров підписав указ про її звільнення 4 листопада, й уже в грудні суд поновив її на посаді.