Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк передав голові Державної фіскальної служби Роману Насірову акт проведеної перевірки Міністерством юстиції кадрового складу ДФС у відповідності з законом "Очищення влади". Про це глава уряду заявив під час свого відеозвернення до громадян.
Яценюк нагадав, що перевірці були піддані 344 особистих справ вищого керівництва центрального апарату та обласних підрозділів ДФС.
Люстраційні перевірку не пройшли 42% співробітників центрального апарату і 15% керівників регіональних управлінь ДФС.
"Ці податківці і митники, які працюють в центральному апараті та обласних управліннях Державної фіскальної служби, підлягають негайному звільненню", − зазначив прем'єр-міністр. Він також додав, що не пройшли люстраційні перевірку співробітники ДФС повинні бути звільнені з займаних ними посад у понеділок, 26 жовтня.
"Акт передано главі ГФС. В понеділок всі ці люди повинні бути звільнені", − заявив глава уряду.
Яценюк уточнив, що в органах виконавчої влади відповідно до закону про люстрацію вже звільнені 785 високопоставлених чиновників, а більше тисячі осіб звільнилися за власним бажанням.
Глава уряду також нагадав, що 8 з 16 суддів сьогоднішнього складу Конституційного суду також підлягають люстрації.
22 жовтня Конституційний суд України вирішив продовжити розгляд справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади", не взявши до уваги клопотання співавтора законопроекту народного депутата Леоніда Ємця, який бере участь у роботі Венеціанської комісії. Народний депутат і один з ініціаторів люстрації Єгор Соболєв озвучив свій протест на засіданні суду.16 квітня 2015 року КСУ приступив до слухання справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади". З поданням з даного питання до КС звернулися Верховний суд України, який подав два подання, і 47 народних депутатів. Всі три подання об'єднано в одне конституційне провадження.
16 жовтня представники "Громадського люстраційного комітету" заявили, що в Україні згідно із законом "Про очищення влади" вже звільнено понад 700 високопоставлених чиновників. Найбільше опорі люстрації чиниться у МВС і ДФС.
У середині квітня 2015 року прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що в Україні вже звільнено 500 осіб, які потрапили під дію закону про люстрацію, 1500 звільнилися самі.
Закон про люстрацію ("Про очищення влади") набув чинності 16 жовтня 2014 року. Закон забороняє для високопоставлених чиновників режиму екс-президента України Віктора Януковича займати посади в органах державної влади на 10 років, для інших - 5.