Голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк вважає, що президент Петро Порошенко не мав права доручати силовикам перевірку суддів цієї установи через рішення про націоналізацію Приватбанку. Про це він написав у Facebook.
Він нагадав, що 18 квітня на засіданні РНБО глава держави закликав прискорити кваліфікаційну оцінку суддів для того, щоб перезапустити Окружний адмінсуд. Також СБУ і Генпрокуратурі було доручено оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів за неправосудне рішення.
"Дані висловлювання, особливо поки судове рішення не вступило в законну силу - це фактично загроза одним суддям і своєрідний сигнал іншим, які будуть здійснювати його перегляд, і що, в перспективі, на них чекає", - пояснює Вовк.
Він порадив суддям звернутися в правоохоронні органи, а також до Вищої ради правосуддя з заявою про втручання в їх діяльність по здійсненню правосуддя.
"Так, чекати зараз об'єктивної і негайної реакції не варто. Однак з часом, безумовно, буде надана відповідна оцінка незаконним діям" авторів "цих гучних заяв", - зазначив глава суду.
Окружний адміністративний суд Києва в четвер, 18 квітня, задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "Приватбанку".
Президент Петро Порошенко заявив, що претензії бізнесмена Ігоря Коломойського на "Приватбанк" є загрозою мільйонам вкладників цього банку і ризиком дефолту і економічної кризи в Україні.
У свою чергу прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що підтримує позицію НБУ і Міністерства фінансів, які збираються оскаржити рішення суду щодо скасування націоналізації "Приватбанку". Увечері 18 квітня глава держави скликав нараду РНБО.
У НБУ також заявили про неможливість повернення "Приватбанку" колишнім власникам.
Посольство США нагадало, що міжнародні партнери підтримали націоналізацію "Приватбанку", запевнивши, що Сполучені Штати продовжують підтримувати діяльність Мінфіну і Нацбанку України.
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні ПриватБанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.