Глава МВФ чекає уповільнення зростання світової економіки через emerging markets і Китай

Поділитися
Глава МВФ чекає уповільнення зростання світової економіки через emerging markets і Китай Лагард готова погіршити прогноз
Країнам, що розвиваються, необхідно бути пильними, щоб впоратися з потенційними наслідками послаблення економіки Китаю.

Перспективи розвитку світової економіки погіршилися в порівнянні з липневим прогнозом Міжнародного валютного фонду, заявила глава МВФ Крістін Лагард.

"Ми вважаємо, що темпи глобального економічного зростання залишаться помірними, але більш слабкими, ніж ми очікували в липні. Така ситуація обумовлена двома факторами: нижчим, ніж очікувалося, підйомом в розвинених країнах, а також триваючим уповільненням зростання в emerging markets, особливо в Латинській Америці", - сказала Лагард.

У квартальному звіті МВФ, опублікованому в липні, фонд знизив прогноз зростання світової економіки на 2015 рік до 3,3% з 3,5%, зберігши прогноз підйому в 2016 році на рівні 3,8%.

За словами Лагард, в Азії темпи економічного зростання виявилися більш слабкими, ніж очікувалося, і існує ризик того, що вони можуть сповільнитися ще більше, враховуючи недавню активізацію відходу інвесторів від ризиків і зростання волатильності фінансових ринків.

Китай, за її словами, рухається до збільшення орієнтації економіки на ринки, і розкручування ризиків, що накопичувалися в останні роки, створює складну і нестабільну ситуацію в економіці. "Тим не менш, у китайської влади є інструменти політики, а також фінансові буфери, щоб пройти через цей перехідний період", - зазначила глава МВФ.

Вона додала, що країнам необхідно бути пильними, щоб мати можливість впоратися з потенційними наслідками ослаблення китайської економіки.

У Morgan Stanley вважають, що наступна глобальна рецесія може початися з КНР. "У найближчі роки "больові точки" розвитку світової економіки, швидше за все, будуть знаходиться в основному в Китаї", - вважає фахівець по новим ринкам в Morgan Stanley Investment Management Шарма Руші. На його думку, стійкий спад у Китаї, ймовірно, в найближчі кілька років, знизить зростання світової економіки на рівень нижче 2%, тобто фактично призведе до глобальної рецесії. Це може бути першим глобальним спадом за останні 50 років.

У кінці липня директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що китайська економіка є "гнучкою" і зможе справитися з різкими коливаннями фондового ринку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі