Глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що коштів, які виділені європейськими фінансовими інститутами для закупівлі Україною російського газу, в умовах холодної зими може не вистачити.
"Звучали цифри до 800 млн дол. Але цього недостатньо. І в разі аномальних холодів ці гроші будуть витрачені за два з половиною тижні... Зараз у "Нафтогазу" на 500 млн дол, які він зайняв в українських держбанків. Планується рефінансування цього боргу за рахунок фінансування, організованого Єврокомісією. І тільки в наступному році, в січні - очікується надходження нового траншу фінансування - 500 млн дол від світового банку", - сказав Міллер.
Також російський газовий монополіст оцінив потреби України в газі в майбутній осінньо-зимовий період в 5-7 млрд кубометрів газу.
"Наша оцінка, що Україні потрібно від 5 до 7 млрд кубометрів газу в період з 1 жовтня по 31 березня. При цьому основний обсяг закупівлі доведеться на перший квартал, як більш холодний",- зазначив глава "Газпрому".
Раніше повідомлялося, що Росія, Україна і Єврокомісія підписали угоду "щодо зимового пакету" газу.
Згідно парафованої угоди, Україна закупить 2 мільярди кубів газу у "Газпрому" для закачування в підземні газові сховища, а Москва повинна знизити ціну на газ для України на два квартали до рівня сусідніх країнах ЄС.
Разом з тим, Алла Єрьоменко у статті "Зимовий" пакет-2015–2016: торг доречний для DT.UA відмічає, що цей газ потрібен не так для потреб України, як для підтримки "великого" транзиту російського газу в Європу компанією "Укртрансгаз". Необхідно закупити ще мінімум 4,5, а краще 7–8 млрд кубометрів, на що "Нафтогазу" потрібен мінімум 1,5 млрд доларів.
Тож, за великим рахунком, цей резервний запас газу в українських ПСГ потрібний насамперед "Газпрому" і європейським покупцям. Але ні ті, ні інші не квапляться його оплатити. Хоча ще в березні "Нафтогаз України" запропонував європейцям спільно формувати запас газу на майбутній осінньо-зимовий сезон 2015–2016 рр.
Алла Єрьоменко також зазначає, що Європейський банк реконструкції і розвитку та інші кредитори виділять Україні гроші тільки на закупівлю газу "Нафтогазом" у євротрейдерів або у єврохабах. На даний момент, у ЄС зараз достатньо газу, так що вони раді будуть продати його Україні, якій належить потім розраховуватися з кредиторами.
Що стосується Росії, то за її словами, РФ втрачає частину євроенергоринку і тому готова навіть демпінгувати, щоб її купували газ у неї, а не на біржах або по реверсу.