Глава дипломатії ЄС пообіцяла заохочувати компанії, що розширюють бізнес з Іраном

Поділитися
Глава дипломатії ЄС пообіцяла заохочувати компанії, що розширюють бізнес з Іраном
Малий і середній бізнес з Іраном відповідає інтересам безпеки.

Євросоюз буде вітати розширення європейськими компаніями ділових зв'язків з Іраном, заявила в Веллінгтоні верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могерини в ході візиту в Нову Зеландію.

Таку заяву вона зробила на тлі відновлення США обмежувальних заходів проти Ірану.

"Ми будемо робити все від нас залежне, щоб Іран залишався в рамках угоди (Спільний комплексний план дій, ядерна угода з Іраном – ред.), щоб іранський народ отримував від угоди економічні вигоди, оскільки ми віримо, що це відповідає інтересам безпеки не тільки регіону, але і всього світу", - сказала дипломат на прес-конференції.

"Ми вітаємо розширення компаніями, зокрема, малими і середніми, бізнесу з Іраном, як частини того, що є для нас пріоритетом в області безпеки". Вона додала, що саме торгівля є невід'ємною частиною угоди по атому.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про відновлення санкцій проти Ірану. Санкції будуть відновлені у два етапи. Перший пакет обмежень, які будуть стосуватися автомобільної продукції, дорогоцінних металів, державного боргу, програмного забезпечення, фінансових операцій, набирає чинності у ніч на вівторок, 7 серпня. Другий пакет санкцій, який буде стосуватися головним чином експорту нафти з Ірану, діятиме з 4 листопада.

8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди і продовження розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.

Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.

Євросоюз не підтримав дії Трампа. У Брюсселі заявлили, що ЄС, Франція, Великобританія і Німеччина підтримують ядерну угоду і не мають наміру її розривати.

Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний в 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.

Детальніше про наслідки виходу США з Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі