Російський "Газпром" звинуватив НАК "Нафтогаз України" в "несанкціонованому осіданні газу" на території України. "Осівший" газ російський монополіст оцінив на суму у майже $ 6 млн.
Цю заяву "Газпром" направив в Стокгольмський арбітраж ще в жовтні 2015 року, в рамках ініційованої "Нафтогазом" справи про перегляд контракту на транзит, повідомили російські інформагентства з посиланням на "звіт Газпрому" в понеділок, 15 лютого.
"16 жовтня 2015 року ПАТ "Газпром" подало в арбітраж відгук на позов НАК "Нафтогаз України" і документи в обгрунтування своєї позиції, пред'явивши до НАК "Нафтогаз України" зустрічну вимогу про оплату несанкціоновано осілих на території України обсягів газу на суму $ 5,861 млн", - повідомили ЗМІ з посиланням на документ.
Наголошується, що усні слухання у справі заплановано на кінець вересня 2016 року, а винесення рішення арбітрами планується до кінця січня 2017 року.
Нагадаємо, НАК "Нафтогаз" в жовтні 2014 року подав позов в Стокгольмський арбітраж з вимогами про перегляд положень контракту на транзит газу у зв'язку з прийняттям в Україні нового європейського законодавства про ринок газу. НАК, зокрема, вимагає: зафіксувати в контракті передачу функцій оператора ГТС від "Нафтогазу" до "Укртрансгазу", адаптувати його у відповідність з вимогами ЄС з Третього енергопакету; виплатити компенсацію за зниження обсягів транзиту. Спочатку сума вимог була $ 6,2 млрд, потім вона зросла до $ 11-16 млрд.
"Газпром" всіма силами намагається зберегти Україну як колись найбільшого покупця російського газу, писало раніше Bloomberg.
У "Нафтогазі України" раніше вже заявляли про те, що впевнені, що перенесення точки покупки газу європейськими компаніями із західного кордону України на західний кордон РФ дозволить забезпечити надійний транзит та привести договірні відносини у відповідність до норм Третього енергопакету ЄС.
"Передаючи свій газ покупцям на кордоні з Україною, ВАТ "Газпром" втратить можливості погрожувати європейцям припиненням поставок, використовуючи необгрунтовані звинувачення в несанкціонованому відборі газу Україною", - зазначали в НАКу.