"Газпром" забронював маршрут газу для "Північного потоку 2" - ЗМІ

Поділитися
"Газпром" забронював маршрут газу для "Північного потоку 2" - ЗМІ «Газпром» активізувався по «Північному потоку 2» © neurope.eu
Багато чого буде залежати від парламентських виборів у Німеччині у вересні.

Російський "Газпром" готується передати газові потоки в Центральній Європі з українського транзиту на трансбалтійський газопровід Nord Stream 2, пише КоммерсантЪ.

Монополія уклала рамкові угоди з газотранспортними операторами Чехії та Словаччини про довгострокове бронюванні потужностей. Договори поки необов'язкові, але саме вони мають стати основою майбутніх контрактів на транспортування газу Nord Stream 2, відзначає видання.

"Газпром експорт" уклав рамкові довгострокові угоди про транзит газу через Чехію (до 2040 року, оператор Net4gas) і Словаччини (до 2050 року, оператор Eustream) на € 5 млрд і € 5,3 млрд відповідно. У компанії пояснили, що суми і терміни носять "орієнтовний характер", а угоди не необов'язкові. Визначення орієнтовних строків і сум необхідно згідно з вимогами 223-ФЗ про закупівлю держкомпаній. Суми зараз точно розрахувати неможливо, оскільки європейські оператори газотранспортних систем не встановлюють тарифи на тривалий термін.

Тим не менш на ринку пов'язують ці угоди з підготовкою "Газпрому" до укладення нових довгострокових контрактів на транспортування газу, який буде приходити в ЄС по проектованому газопроводу Nord Stream 2.

"Газпром" активізував процес створення Nord Stream 2 в останні півроку. Вчора оператор проекту Nord Stream AG повідомив про контракт з Allseas на прокладку двох морських ниток в 2018 і 2019 роках. Контракти на прокладку труби в прибережних водах Росії й Німеччини не укладені, джерела "Ъ" вважали, що їх можуть передати "Газпром флоту", у якого в 2016 році з'явився трубоукладчик. Nord Stream 2 запросив дозволу на прокладку у всіх країн, по території або води яких пройде газопровід,- РФ, Швеції, Фінляндії, Данії та ФРН. А оскільки Брюссель визнав, що Третій енергопакет не поширюється на офшорні трубопроводи між ЄС і країнами поза союзу, прямі юридичні ризики проекту знизилися. За словами джерел "Ъ", Shell, Wintershall, Uniper, OMV і Engie, які не стали акціонерами Nord Stream 2 із-за протидії Польщі, хочуть до кінця квітня оголосити про нову схему фінансування проекту.

"Створюється відчуття, що ЄС змирився з Nord Stream 2 і великим газовим компаніям вдалося мобілізувати достатньо політичного капіталу, щоб протидіяти спробам зупинити проект",- вважає Віталій Крюков з Small Letters. Але він зазначає, що, якщо бізнес в цілому зацікавлений в газопроводі, політики налаштовані критично і багато чого буде залежати від парламентських виборів у Німеччині у вересні.

Як повідомлялося, західні компанії відмовилися фінансувати будівництво "Північного потоку-2", і тепер витрати "Газпрому" на реалізацію збільшаться удвічі – до 1 мільярд 750 мільйонів доларів.

Нагадаємо, в грудні Швеція відхилила запит російського "Газпрому" про оренду території порту острову Готланд для зберігання труб для будівництва газопроводу "Північний потік-2"

Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Раніше постпред РФ при ЄС Володимир Чижов заявив, що вважає нереальними перспективи побудувати обхідні газопроводи "Турецький потік" і "Північний потік-2" до 2019 року, коли закінчиться транзитний контракт з НАК "Нафтогазом України". Відповідно, так само нереально і припинення транзиту російського газу через Україну найближчими роками.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі