Російський газовий монополіст "Газпром" вважає неможливим укладення контракту на транзит газу з Україною на європейських умовах "через відсутність у країні необхідних для цього структур". Про це на прес-конференції заявив начальник департаменту газового холдингу Сергій Коваль.
"Нас багато разів закликали до укладання контракту на європейських умовах, але це дійсно, на мій погляд, поки що неможливо. Тому що в України ще немає тих інститутів, які могли б повноцінно виконувати ті функції, які ми традиційно, працюючи в Європі, очікуємо від таких інститутів як регулятор, транспортний оператор", - заявив він.
У свою чергу заступник голови правління "Газпрому" Олена Бурмістрова стверджує, що "Газпром" готовий обговорювати різні терміни контракту з Україною, але поки не розуміє, з ким це робити.
"Терміни можуть бути дуже різні. Ми гнучкі в наших підходах. Нас влаштує і середньостроковий і короткостроковий. Ми готові обговорювати будь-які варіанти, коли ми зрозуміємо, з ким це обговорювати", - сказала вона.
Бурмістрова додала, що "український транзит, безумовно, складна зараз тема, відбулася низка зустрічей, але поки якигось суттєвих домовленостей досягнуто не було і сьогодні в Україні складна політична ситуація, і ми розуміємо, що повинно відбутися призначення уряду і зміни в парламенті".
"Мабуть, після цього ми будемо повертатися до питання обговорення. Тому що на сьогоднішній день ми не розуміємо, з ким там розмовляти фізично, хто ті люди або організації, з якими можна розмовляти", - зазначила вона.
Нагадаємо, 21 січня в Брюсселі завершилися тристоронні переговори щодо транзиту газу з РФ та Євросоюзом через ГТС України. "Нафтогаз" і Єврокомісія наполягали на збереженні транзиту і підписанні нового договору, який відповідатиме європейському енергетичному законодавству.
У свою чергу, керівництво "Газпрому" висловило готовність без консультацій продовжити договір, підписаний в 2009 році тодішньою прем'єр-міністеркою України Юлією Тимошенко.
Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович уточнив, що запропонував "Нафтогазу" і "Газпрому" підписати контракт терміном не менш як на 10 років.
Чергові консультації тристоронніх переговорів щодо транзиту газу з участю Росії, України та Європейської комісії можуть відбутися в другій половині вересня.