"Газпром" вимагає від України сплатити 700 млн дол. за газ, який російський газовий монополіст самовільно, без погодження с НАК "Нафтогаз України" поставив терористичним "республікам" Донбасу. Саме така сума вказана у звіті "Газпрому" за перший квартал 2016 року.
У компанії також повідомили, що суд "Газпрому" і "Нафтогазу" в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольму про умови чинного контракту не завершиться в червні поточного року, а триватиме ще приблизно півроку.
Подавши перші позовні заяви, "Нафтогаз" і "Газпром" сподівалися на вердикт арбітрів Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма до липня 2016 року. Однак незабаром сторони збільшили свої позовні претензії. На сьогодні сума вимог "Газпрому" щодо цього позову становить 31,75 млрд дол.
Чистий борг за постачання газу в період з 2013 по 2016 рік "Газпром" оцінює в 2,856 млрд дол (без урахування пені та штрафів). Раніше в документах "Газпрому" говорилося про борг в 2,2 млрд дол. за постачання в 2013 і 2014 роках.
Таким чином, "Газпром" у сумі боргу за поставки газу вперше склав поставки газу "Нафтогазу" і прямі поставки в Донбас.
Усні слухання по справі перенесено з лютого-березня на вересень-жовтень. Терміни винесення рішення про суперечці з транзитним контрактом поки ті ж самі (до кінця січня 2017 року), але слухання перенесено з вересня на кінець листопада – початок грудня 2016 року.
Раніше повідомлялося, що сума взаємних позовів України і РФ у міжнародних судах досягла 100 млрд дол. Причому українська сторона вимагає від РФ понад 63,5 млрд, тоді як Росія – 35 млрд.
Найбільші суми позовів стосуються арбітражних розглядів між НАК "Нафтогазом України" і "Газпромом": українська компанія вимагає близько 26 млрд дол. (за останніми відомостями від самого НАКу – вже майже 30 млрд дол), тоді як вимоги російського монополіста – 32 млрд дол.
Також Україна подала позов до ЄСПЛ на Росію за анексію Криму - сума претензій до РФ оцінена в 37 млрд дол. Ще близько 570 млн дол. від Росії по "кримському" питанню вимагає державний "Ощадбанк".
Позови проти Росії через втрату майна в Криму вже подали шість українських компаній, повідомила раніше в інтерв'ю DT.UA заступник голови МЗС України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль. Позивачами, зокрема, виступили ПриватБанк, "Укрнафта", аеропорт "Бельбек", а також Stabil, Everest Estate і "Ощадбанк".
Росія подала до лондонського суду позов до України з вимогою виплатити борг Януковича в 3 млрд дол.