Оператор "Північного потоку-2" – Nord Stream 2 AG – може виділити останні 50 км газопроводу в окрему компанію. Про це пише газета Financial Times з посиланням на джерела, повідомляє liga.net.
Велика ймовірність, що нова компанія буде володіти і управляти невеликою частиною підводного трубопроводу у німецьких водах, а інша частина газопроводу (майже 1200 км) залишиться під управлінням оператора за межами юрисдикції Євросоюзу.
Такі заходи підірвуть прийняте Євросоюзом минулого місяця рішення змінити газову директиву третього енергетичного пакета.
Повідомлялося, що в лютому представники Ради Європейського союзу та Європарламенту погодили поправки до газової директиви ЄС. Документ буде підготовлений на всіх мовах країн ЄС і відправиться на остаточне затвердження.
Як писав директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Сергій Корсунський у своїй статті для DT.UA, той факт, що про остаточний текст Газової директиви домовлялися Німеччина і Франція, а не Німеччина з одного боку і Польща з країнами Балтії - з іншого, говорить про багато що. Якщо для повноти картини згадати, що саме Франція зараз відкликала свого посла з Італії, а країни ЄС не змогли узгодити єдину позицію навіть у Венесуелі, стає очевидним - в ЄС є політичний розкол.
Детальніше про те, що стоїть за рішенням Німеччини і Франції по "Північному потоку-2" читайте в статті "Німеччина зосереджується" Сергія Корсунського в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".