Економічний ефект від проекту "Північний потік 2" на вільний грошовий потік і EBITDA "Газпрому" від повної консолідації і більш низьких транспортних витрат може істотно перевищити $ 1 млрд на рік, заявив заступник голови правління концерну Андрій Круглов на зустрічі з інвесторами в Нью-Йорку.
Аналогічний ефект, але меншого масштабу, російський монополіст очікує отримати від проекту "Турецький потік".
Круглов нагадав, що вартість транспортування тих же обсягів газу через Україну становить понад $ 1,5 млрд на рік.
Він пояснив, що в умовах повної консолідації трубопровідного проекту у звітності "Газпрому" у витратних статтях звітності буде відображатися не стягується повний тариф, а тільки набагато більш низькі операційні витрати. Інвестиційна компонента у складі тарифу заміниться негрошовій статтею витрат - амортизацією.
"З точки зору формування показників EBITDA і вільного грошового потоку інвестиційна компонента стане дорівнює нулю. Забезпечує формування прибутку компонента стане дорівнює нулю. Різниця в повному обсязі піде на збільшення ключових фінансових показників і грошового потоку "Газпрому", - пояснив Круглов.
Нагадаємо, що в грудні 2017 року "Північний потік-2" отримав перший частковий дозвіл в Німеччині.
Згідно з розрахунками експертів аналітичного центру REKK, сценарій поставок газу по "Північному потоку-2" може призвести до збільшення розриву між цінами на газ у Західній та Східній Європі до 2020 року.
Про боротьбу Росії за газові потоки в Європу читайте у статті Сергія Корсунського "Як "Північний потік" стає "Південним" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".