Роботи виконує судно швейцарської компанії Allseas, яка виграла тендер "Газпрому" на прокладку труби під водою. У зв'язку з цим активізація будівництва другої черги підвідного газопроводу може бути пов'язана з тим, що США мають намір ввести нові санкції відносно Росії, що передбачають обмеження для іноземних фірм з кредитування та технічної підтримки при будівництві російських експортних газопроводів. Власними технологіями з будівництва глибоководних газопроводів Росія не володіє.
Раніше в "Газпромі" коментували будівництво тільки першої черги "Турецького потоку", який призначений як для поставок газу в Туреччину, так і в країни Європи.
На початку травня цього року будівництво морської магістралі почалося на мілководді біля російського берега. В кінці червня будівництво вийшла в глибоководну зону Чорного моря. Довжина кожної нитки морський магістралі - понад 900 км. Будівництво першої нитки газопроводу повинно бути завершено в березні 2018 року, а другий - в 2019 році.
Нагадаємо, експерти вважають, що реалізація російських планів щодо будівництва двох гілок "Турецького потоку" призведе до серйозного ослаблення енергетичної безпеки південного флангу НАТО, що включає в себе Італію, Грецію, Болгарію, Румунію та Туреччину.
Детальніше про негативні наслідки запуску "Турецького потоку" для енергобезпеки південного флангу НАТО і стабільності регіону читайте у статті Сергія Корсунського "Турецький потік: друг мого ворога - мій друг?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".