"Газпром" намагається уникнути можливих санкцій США за "Північного потоку-2" - Ъ

Поділитися
"Газпром" намагається уникнути можливих санкцій США за "Північного потоку-2" - Ъ © gazeta.ru
Газовий монополіст використовує агента з проектного фінансування для забезпечення анонімності кредиторів.

Російський "Газпром" зробив перший крок до організації проектного фінансування для газопроводу "Північний потік-2" з урахуванням можливих ризиків у вигляді санкцій США щодо проекту, пише "Комерсант".

Як випливає з звітності, "Газпром" у серпні 2017 року передав британській Glas Trust Corporation Ltd (надає послуги у сфері організації кредитування) у заставу до 2038 року належні йому акції проектної компанії газопроводу "Північний потік-2" - Nord Stream 2 AG. Це зроблено "у забезпечення зобов'язань Nord Stream 2 AG за договором проектного фінансування".

Glas Trust Corporation заснована в 2011 році і належить менеджерам Мії Дреннан і Брайану Карне, пропонує послуги по організації та адміністрування кредитів, реструктуризації боргу і т. д.

"Використання агента для структурування угоди з проектного фінансування покликане насамперед забезпечити анонімність кредиторів і знизити їх ризики, якщо влада США вирішить застосувати санкції до Nord Stream 2", - зазначає видання.

Санкціям, згідно із законом CAATCA, який набув чинності 2 серпня 2017 року, можуть бути піддані інвестори, які вклали в російські експортні нафто- і газопроводи більше $ 5 млн протягом року.

Незрозуміло, чи було угоду "Газпрому" Nord Stream 2 AG і Glas підписано до 2 серпня, якщо ні, то ризики санкцій для кредиторів існують.

Повідомлялося, що США можуть ввести санкції проти компаній, які візьмуть участь у будівництві трубопроводу "Північний потік-2".

"Газпром" заявив про намір розпочати будівництво "Північного потоку-2" вже навесні 2018 року. Проти будівництва виступають Україна, Польша, США, країни Балтії, Данія, а також ще кілька країн ЄС. У Європейській комісії триває обговорення проекту.

Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте у статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі