Газові переговори України і Росії знову провалилися

Поділитися
Газові переговори України і Росії знову провалилися
Переговори провалилися через позицію "Газпрому", який "вимагає безумовного погашення всіх виставлених рахунків, включаючи і суперечні суми".

НАК "3" вважає, що тристоронні переговори Київ - Москва - Єврокомісія щодо газу не дають результату. Про це йдеться у повідомленні управління зв'язків із громадськістю української компанії.

"НАК "Нафтогаз України" з жалем констатує відсутність реального прогресу в переговорах з ВАТ "3". Російська сторона продовжує займати неконструктивну позицію і вимагає безумовного погашення всіх виставлених рахунків, включаючи і суперечні суми", - йдеться в повідомленні.

Українська сторона, як наголошується, підтвердила свою готовність гасити несплачені рахунки за умови досягнення цивілізованого компромісу. Однак Росія, на думку "Нафтогазу", не погодилася з пропозицією Єврокомісії з врегулювання ситуації.

Наступний раунд тристоронніх переговорів буде проведено до кінця цього тижня, наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, 26 травня, міністр енергетики України Юрій Продан заявив за підсумками переговорів у Берліні, що конкретних домовленостей досягнуто не було. Обговорення продовжиться в середу. Український міністр заявив, що його країна як і раніше готова платити борги за газ і розраховуватися з Росією за майбутні постачання за ціною 268 доларів за тисячу кубометрів.

У свою чергу російський міністр енергетики Олександр Новак зазначив, що Росія може відмовитися від переведення України на передоплату за газ, якщо вона сплатить борги і буде досягнуто прийнятних домовленостей щодо ціни. За його словами, Росія і Україна вирішили, що Київ частково сплатить рахунки за газ.

Як уточнив єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер, Київ може погасити частину боргу за газ двома траншами: 29 травня і 7 червня. "Камінь спотикання - ціна 268,5 долара за тисячу кубів, а з іншого боку - 485 доларів з 1 квітня, і між цими двома цифрами ми будемо вести переговори про нову ціну на газ", - зауважив він.

Як відомо, уряд України і НАК "Нафтогаз України" розпочали процедуру подання до суду позову до російського "Газпрому". Україна вважає виставлену "Газпромом" ціну природного газу близько 0 за 1 тис. куб. м політичною і неприйнятною.

"Нафтогаз України" 28 квітня 2014 року направив російському "Газпром" передарбітражну ноту з пропозицією врегулювати шляхом переговорів, суперечні питання щодо положень договору купівлі-продажу природного газу, укладеного компаніями в січні 2009 року.

Вимоги про перегляд стосуються кількох основних положень договору, ключовим питанням є перегляд ціни на газ. Якщо сторони не дійдуть згоди шляхом переговорів протягом 30 діб, всі вирішені шляхом переговорів питання буде передано на розгляд в Арбітражний інститут Стокгольма.

За словами прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, "Газпром" негативно відповів на передарбітражне повідомлення "Нафтогазу України", що свідчить про відмову російської сторони від діалогу. Прем'єр зазначив, що в разі відмови РФ від врегулювання суперечки, відповідний позов буде подано в кінці травня на розгляд Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма.

НАК "Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни, є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території України. !zn

Читайте також:

Євросоюз не проти купувати газ на кордоні України з Росією

Яценюк підтвердив, що Україна не має наміру платити за російський газ наперед

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі