Комісар Європейського Союзу з розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що цифри, озвучені українським урядом як можливі втрати української економіки після підписання угоди про асоціацію з ЄС, є надто перебільшеними".
Він вважає, що "важливо тверезо оцінити короткострокові і довгострокові вигоди і не розглядати такі інвестиції, які можуть створити сучасну, конкурентоспроможну економіку, як ціну". "Цифри, озвучені українським урядом як можливі втрати української економіки після підписання угоди з ЄС, є надто перебільшеними", - сказав він.
"Враховуючи те, як стрімко погіршується економічна і політична ситуація в країні, що швидше Україна визначиться зі своїми намірами, то швидше обидві сторони процесу почнуть і завершать свою роботу", - підкреслив Фюле.
Також Фюле розповів, що Україна і ЄС домовилися створити так звану "дорожню карту" імплементації угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі і використовувати всі наявні консультаційні механізми для вирішення проблемних питань у цій сфері. Крім того, ЄС заявив про намір підтримувати Україну в її зусиллях, спрямованих на досягнення домовленостей з МВФ.
"Для громадян України, які продовжують мирно протестувати за безпечне і заможне майбутнє для себе та своїх дітей, немає кращого сигналу, ніж швидке підписання угоди про асоціацію", - вважає він.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україні необхідна фінансова допомога у розмірі 20 мільярдів євро для компенсації втрат у разі підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
Після зриву підписання угоди про асоціацію України з Євросоюзом у країні різко загострилася політична криза. Десятки тисяч громадян взяли участь в акціях протесту з вимогою відставки уряду і президента, позачергових виборів Верховної Ради, підписання асоціації з ЄС. Найбільш масові протести проходять у Києві, їх спричинив кривавий розгін 30 листопада співробітниками міліції мирної акції студентів на столичному Майдані незалежності. !zn
Читайте також:
Арбузов у Брюсселі повідомив про політичну волю підписати асоціацію з ЄС