Комітет з відкритих ринків Федеральної резервної системи США за підсумками вчорашнього засідання, 18 вересня, вирішив знизити ставку по федеральних фондах на 0,25 процентних пункту, до 1,75-2% річних. Про це йдеться в повідомленні на сайт ФРС.
Другий за останні два місяці крок щодо пом'якшення політики опустив вартість доларових позик до мінімуму з початку 2018 року.
В реальності ставки Федрезерву будуть ще нижче: з операцій на грошовому ринку вони встановлені в діапазоні 1,7-1,8% річних.
Хоча ринок чекав чергового зниження з майже 100-відсотковою упевненістю, для керівництва ФРС липневе засідання обернулося розбіжностями і розколом: вперше з 2016 року відразу 3 з 17 голосуючих членів FOMC не підтримали підсумкове рішення.
Нагадаємо, що ФРС США за підсумками липневого засідання знизила базову процентну ставку вперше з 2008 року. Зниження склало 0,25 процентного пункту, до діапазону від 2% до 2,25% річних.
Раніше ФРС США всупереч думці президента Дональда Трампа прийняла рішення підвищити базову процентну ставку на 0,25 процентних пункту, до 2,25-2,5%.
Як писав для DT.UA економіст Сергій Кораблін, підвищення процентної ставки американської ФРС може вдарити по українській економіці, скоротивши бізнесу і банкам доступ до іноземних інвестицій і кредитів.
Детальніше про ризики рішень ФРС читайте у статті Сергія Корабліна "Стара картина в новорічному інтер'єрі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".